KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan'dan Kovid-19 açıklaması:

- "Pandemi ile mücadelede nasıl çalışmaları başlatan ilk şirketlerden biri olduysak, güzel günler geldiğinde tedbirleri yumuşatan son şirket olacağız"

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan'dan Kovid-19 açıklaması:

KARABÜK (AA) - Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, "Pandemi ile mücadelede nasıl çalışmaları başlatan ilk şirketlerden biri olduysak, güzel günler geldiğinde tedbirleri yumuşatan son şirket olacağız" ifadesini kullandı.

Yolbulan, yazılı açıklamasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çalışanlarının sağlıklarını gözeterek üretimi sürdürdüklerini bildirdi.

Dünyanın çok zor ve kritik günlerden geçtiğine işaret eden Yolbulan, bir yandan çalışanların sağlıklarını üst seviyede korurken diğer yandan da ekonomik uğraşlarını sürdürdüklerini belirtti.

KARDEMİR'in kuruluşundan bu yana geçen 83 yıllık köklü geçmişine zorlu tüm süreçleri sığdırdığı gibi, bunlara karşılık birçok başarı ve ilkleri de sığdırmayı başardığının altını çizen Yolbulan, şunları kaydetti:

"Sektörümüz, dünyada yaşanan herhangi bir küresel sıkıntıdan çabuk etkilenen, krizlere açık ve meşakkatli bir haldedir ancak her şeye rağmen üretmek ve bu ülkeye katma değer yaratmak bizim birinci görevimizdir. Neredeyse ikinci dalga olarak nitelendirilebilecek bir sürecin daha içine girmekteyiz. Şehrimizde vaka sayıları artmakta, tedbirler sıkılaşmaktadır. KARDEMİR olarak tüm yönetici ve çalışan kadrolarımız ile koronavirüs ile mücadelede bu denli organize bir halde olmamızdan gururluyuz."

Yolbulan, "Pandemi ile mücadelede nasıl çalışmaları başlatan ilk şirketlerden biri olduysak, güzel günler geldiğinde tedbirleri yumuşatan son şirket olacağız. Başta tüm sağlık çalışanlarına, güvenlik güçlerine ve idari kuruluşlara bu zor süreçte gösterdikleri olağanüstü çalışmalar için teşekkür ederim. KARDEMİR olarak, tüm imkanlarımız ve çalışmalarımız ile sürdürülen bu mücadelede devlet kurumlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER