Havza Belediye Başkanı Özdemir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Havza Belediye Başkanı Özdemir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

SAMSUN (AA) - Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında, ülkede kadınların, hem toplumun hem de ailenin temel parçası olduğunu belirtti.

"Kadınların mutlu olmadığı ve dışlandığı bir ülke hiçbir zaman ilerleyemez." ifadesinde bulunan Özdemir, şunları kaydetti:

"Bu tartışmaya kapalı bir gerçektir. Ülkemiz kadın hakları konusunda kendine medeni diyen, bize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkan ülkelerden daha önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermiş bir ülkedir. Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensupları, hem yönetimde hem de aile içerisindeki vakur duruşuyla örnek teşkil eden Hayme Anaların, yeri geldiğinde İstiklal Mücadelemizde eşsiz kahramanlıklar gösteren Nene Hatunların ve Kara Fatmalar'ın torunlarıyız. Bizler 15 Temmuz’da kendi canlarından geçen analara ve bacılara sahip bir milletiz. Kendi kadim kültür ve medeniyetimizi ve yaşadığımız zamanı, sahip olduğumuz bu yüce mirasın, incelik ve feraseti çerçevesinde tefekkür ediyoruz."

Özdemir, kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu da vurgulayarak, "Şiddet kime karşı olursa olsun kabul edilemez. Uygulanan şiddet kadına karşı ise bu kabullenilemez. Kadına şiddet acizliktir. Kadın erkek fırsat eşitliğinin pekiştirildiği ülkemiz kadınlarının, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim." ifadesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER