GÜNCELLEME - Zonguldak'ta bir kişinin öldürülüp ormanda gömülü bulunmasına ilişkin 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı

ADLİ SONUÇ EKLENDİ

GÜNCELLEME - Zonguldak'ta bir kişinin öldürülüp ormanda gömülü bulunmasına ilişkin 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta bir kişinin öldürülüp ormanda gömülü bulunmasına ilişkin gözaltına alınan 4 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

Karadere köyü Mudaroğlu Mahallesi'nde yaşayan Aydın Z'nin öldürülüp ormanda gömülü bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan baba S.Z. ile üvey anne Ü.Z'nin yanı sıra Çanakkale'de yaşadığı öğrenilen maktulün kardeşi A.Z. ile babasının arkadaşı S.A'nın jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesinin ardından S.A. serbest bırakıldı.

Hakimliğe sevk edilen baba S.Z, üvey anne Ü.Z ve maktulün kardeşi A.Z. tutuklandı.

- Olay

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karadere köyü Mudaroğlu Mahallesi'nde yaşayan Aydın Z'den (32) 2020 Aralık ayından bu yana haber alınamamasına rağmen hakkında kayıp başvurusunda bulunulmaması üzerine inceleme başlatmış, istihbarat çalışmaları neticesinde öldürülmüş olabileceği yönünde bulgulara ulaşan ekipler, olaya ilişkin baba S.Z. (55), üvey anne Ü.Z. ile A.Z. ve S.A'yı gözaltına almıştı.

Zanlı S.Z'nin ifadesinde oğlunu öldürdükten sonra gömdüğü yeri söylemesi üzerine jandarma ekipleri, arama kurtarma köpekleriyle ormanlık alanda çalışma başlatmış, Aydın Z'nin cesedi, tarif edilen alanda bulunduğu yerden çıkarılarak Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürülmüştü.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER