banner176

Düzce'deki çöpler katı atık ayrıştırma tesisinde geri dönüşüme kazandırılıyor

Düzce'deki çöpler katı atık ayrıştırma tesisinde geri dönüşüme kazandırılıyor

DÜZCE (AA) - Düzce'de toplanan çöpler, Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi'nde enerji, gübre, yakıt ve dolgu malzemesi olarak geri dönüşüme kazandırılıyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, yaptığı açıklamada, kentte yıllardır süregelen çöp sorununun geri dönüşüm özellikli tesis sayesinde tarihe karıştığını söyledi.

İlçe, belde ve İl Özel İdaresi bünyesinde toplanan çöplerin buraya getirilmesini istediklerini belirten Özlü, "Ramazan Bayramı'ndan sonra Konuralp'te kuracağımız çöp aktarma istasyonumuz faaliyete geçecek. Sizlerden isteğimiz bu aktarma istasyonumuz tamamlanana kadar çöplerinizi tesisimize kadar getirmeniz. Transfer konusunda sıkıntı çeken belediyelerimize yardımcı olmaya hazırız." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dün dündür bugün bugün
Dün dündür bugün bugün - 4 hafta Önce

Altta 200 metre ilerde Melen nehri akıyor, 500 metre ilerde Hasanlar barajı! Ben sizin manyak olduğunuzu düşünüyorum, araştırdım dünyada su kaynaklarına bu kadar yakın arıtma tesisi yapan medeni bir ülke yok. Siz zaten medeni değil talan yapan yamyamlarsınız. Nasıl Ankaralı firma memnun mu performansınızdan? Koltuğa eyrelti oturun seçimlerde gidiyorsunuz, Ankaralı firma da artık yeni koltuk sahibini yalar, siz de avucunuzu! Az kaldı az!!!

SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180