Çarşamba'da iş yeri açma ruhsatında indirim

SAMSUN (AA) - Çarşamba Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı'nda, iş yeri açma ruhsatında indirimine gidilmesi kararı alındı.Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Halit Doğan başkanlığında gerçekleştirildi.Toplantıda, Doğan'ın...

Çarşamba'da iş yeri açma ruhsatında indirim

SAMSUN (AA) - Çarşamba Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı'nda, iş yeri açma ruhsatında indirimine gidilmesi kararı alındı.

Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Halit Doğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, Doğan'ın teklifiyle iş yeri açma ruhsatında indirim yapılması konusu görüşüldü.

Doğan, "İlçemizde insanlar iş yeri açmak istediğinde 50 metrekareye kadar bin 200 lira, 50 metrekareden 99 metrekareye kadar 2 bin 400 lira, 100 metrekareden 149 metrekareye kadar 6 bin lira, 150 metrekareden 199 metrekareye kadar 8 bin 400 lira, 200 metrekareden 299 metrekareye kadar 12 bin lira, 300 metrekare ve üstü olduğunda 24 bin lira ruhsat harcı vermek zorunda kalıyor. Hal böyle olunca iş yeri açmak, istihdam sağlamak isteyen yatırımcılar vazgeçebiliyor ya da ruhsatsız olarak iş yerini açabiliyor. Yatırımcıya yardımcı olmak ve istihdam sağlayabilmek adına 5 bin liraya kadar olan ücretlerde yüzde 40, 5 bin liradan 9 bin 999 liraya kadar olan ücretlerde yüzde 50, 10 bin lira ve üzeri olan ücretlerde yüzde 60 indirime gidilmesini planladık. Kabul görmesi durumunda istihdamı artırmayı ve ruhsatsız iş yeri sayısını asgariye çekmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yapılan oylama sonucu teklif kabul edilerek, iş yeri açma ruhsatında indirim yapılması kararlaştırıldı.


YORUM EKLE