Çarşamba'da dolu yağışı ekinlere zarar verdi

SAMSUN (AA) - Çarşamba Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman, ilçede etkili olan dolunun ürüne zara verdiğini bildirdi. Akman, yaptığı yazılı açıklamada, Dolunun Dikbıyık ve çevresini etkilemiş gibi göründüğünü anlatan Akman, ürün olarak domates, biber, hıyar, patlıcan, kabak, fasulye, fındık ve şeftalinin etkilendiğini kaydetti.

Çarşamba'da dolu yağışı ekinlere zarar verdi

SAMSUN (AA) - Çarşamba Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman, ilçede etkili olan dolunun ürüne zarar verdiğini bildirdi.

Akman, yaptığı yazılı açıklamada, 19 Mayıs Pazar günü öğle saatlerinde etkili olan dolunun tarım alanlarını etkilediğini belirtti.

Çarşamba Ovası'nda tarımsal üretim şenliğinin başladığı, fidelerin toprakla buluştuğu, bazı ürünlerin meyveye döndüğü sıralarda doğal afetin çiftçileri üzdüğüne işaret eden Akman, "Bugün itibarıyla afet ihbarını çektik. Önümüzdeki günlerde teknik ekiplerimiz saha çalışmasıyla zarar oranlarını tespit için çalışmaya başlayacak. Tarım sigortası yaptıran çiftçilerimiz de derhal sigorta eksperlerine afeti ihbar etsin, tespitleri yaptırsınlar." ifadesini kullandı.

Dolunun Dikbıyık ve çevresini etkilemiş gibi göründüğünü anlatan Akman, ürün olarak domates, biber, hıyar, patlıcan, kabak, fasulye, fındık ve şeftalinin etkilendiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER