Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demir, mesajında, kadınların yaşamdaki yerinin önemine işaret etti.

"Kadınlarımız öyle bir şerefe, öyle bir nimete sahip ki, Yaradan, kullarını dünyaya getirme görevini onlara vermiştir." ifadesinde bulunan Demir, şöyle devam etti:

"Cennetin, anaların ayakları altında olduğunu söyleyen Peygamber Efendimiz 'Sizin en hayırlınız kadınlara en iyi davrananlarınızdır uyarısında bulunarak, kadına verilmesi gereken değeri ortaya koymuştur. Bir kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak da pek çok çalışmamızda Samsunlu hanım kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz."

Kadınların her alanda varlığını güçlendirerek yaptıkları projelerde onların azminden ve gücünden yararlandıklarını aktaran Demir, şunları kaydetti:

"Kadın, her şeyden önce bir insandır ve ona hak ettiği değeri gösterene de, insanoğlu denir. Kadına yönelik her türlü şiddetin de karşısındayız. Geçmişten bugüne milletimizin var olmasında büyük rol oynayan, Fatma Çavuş'tan Nene Hatun'a kadar tarihimizin ve bugünümüzün tüm fedakar kadınlarını tazimle yad ediyorum. Bu vesileyle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere, yaşamın her anında her türlü fedakarlıkta bulunan, sıkıntılarımızı paylaşan ve her zaman yanımızda olan kadınlarımız ile attığım her adımda bana güç veren annem, eşim ve kızlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER