Belediyede sözleşmeli personel torpilleri

Belediyelerde sözleşmeli personel torpilleri yapıldığı ifade edilirken bazı yerlerde ise karşılığında para istenildiği bile öne sürüldü.

Belediyede sözleşmeli personel torpilleri

DİREK MEMUR OLACAKLAR

Kamuda sözleşmeli olarak çalışan yaklaşık 600 bin personelin kadroya geçmesiyle ilgili sona gelindi. Belediyelar tarafından hazırlanacak sözleşmeli personeller, bakanlığa bildirilerek memurluğa geçiş yapacaklar.

İSİM LİSTELERİ OLUŞTURULUYOR

Memur olmak için en kolay yol olarak görülen sözleşmeli personellik için belediyelerde isim listeleri belirlenmeye başladı. 

TORPİLLER HAVADA UÇUŞUYOR

Sözleşmeli personel olabilmek için torpillerin havada uçuştuğu iddialarının yanısıra, para istenildiği durumların bile konuşulması kamu vicdanını sızlatttı.

TORPİLİN VARSA LİSTEDESİN

Belediye başkanları başta olmak üzere, milletvekilleri, meclis üyeleri ve hatta birim müdürleri tarafından torpilli olan bazı isimlerin sözleşmeli personel listesinde isminin yer bulması rahatsızlık yarattı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2022, 22:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ilkadim vatandas
Ilkadim vatandas - 2 ay Önce

ılkadimda her kez bir birini yiyor. Listeye giremeyenler belediye terör ediyoruz. Ak partinin yürütmeyi durdurma için mahkeme karar vermesinden korkuyorlar. Hepsi düşünüyor. kimsenin ağızına bıçak açmıyor. Korku var. inşAllah mahalleme durdurur. O Kontenjan alan iki oynayan meclis üyelerini parti başkanları göreceğiz. Olursa ilkafim belediyesi yandı. Daha ifla olmaz.

Belediye çalışanı
Belediye çalışanı - 2 ay Önce

Ilkadim belediyesinde kimse kimseye güvenmiyor. Üç beş müdür milletle kedinin fare ile oynaması gibi oynuyorlar. Her kez bir birinde korkar hale gelmiş. Kimin ne yaptığı belli değil. Dedikiko . Ayak oyunlari kirila gidiyor. ipin ucu kaçmış. Her kez isteği gibi at oynatıyor . Belediye bu dönem kendi işe aldıkları adamlar daha ,Durumun iyi olmadığını, Kimsenin kimseyi dinlediği yok. Altda çalışanı canı çıksın. Ezilen gariban işçiler. Sözleşmeli memur işi çıktığından beri ! Belediye kimse çalışmıyor.

Sızıntı
Sızıntı - 2 ay Önce

Belediyenin misafirleri ağılamak için hengi kadro işçiye sınırsız limit kredi verdiği söyleniyor. Hangi eğlence yerinde bu kredi kartı kullanıyor. . Başkanın bu manavı evlerim dediği kişi kim. Böyle ortalar var.

Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Algı yapmayın boş konuşup çene yapmanıza gerek yok bu ilk defa olan bişe değil işinize bakın yapıyorsada helal olsun

Yeni Bilgi
Yeni Bilgi - 2 ay Önce

ılkadim mhp meclis üyeleri neden necattin demirtaşin meclisde destek verdikleri Asıl sebebi belli oldu. Buyuk şehir belediye başkanı mustafa demir sözleşmeli memur kontenjanı istemişler. Cumhur ittifakı olarak. Bu konuda mustafa demir kabul etmemiş. Ilkadim belediye başkanı mustafa demirin teklifine evet diyerek oylamada destek verdikleri. Bu böylese suçlu mustafa demir. Bu durum samsunda cumhur ittifakını bozmuştur. Bu konuda mhp meclis üyesi hakli. Necattin demirtaş siyaseti konusturmustur.