Anadolu'dan İstanbul istikametine kontrollü araç geçişi sağlanıyor

Anadolu'dan İstanbul istikametine kontrollü araç geçişi sağlanıyor

KOCAELİ/SAKARYA/BOLU (AA) - Anadolu istikametinden İstanbul yönüne araç geçişi, kısıtlamanın kaldırılmasının ardından kontrollü yapılıyor.

İstanbul'da etkili olan kar nedeniyle Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli ile Sakarya ve Kocaeli kesiminde park alanlarında bekletilen tırlara, İstanbul yönüne hareket izni kontrollü veriliyor.

Kuzey Marmara Otoyolu ve D-100 kara yolunda da İstanbul yönüne araç geçişi gerçekleşiyor.

Trafik akışının seyrettiği güzergahlarda önlem alan trafik ekipleri, ağır tonajlı araçların kontrollü geçişini sağlıyor.

- "Şu anda tüm araçların kısıtlama olmaksızın İstanbul'a geçişine izin veriyoruz"

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AA muhabirine, karla mücadele çalışmaları kapsamında bütün ekiplerin sahada olduğunu söyledi.

Yavuz, kentte saat 18.00'a kadar hafif kar yağışı beklendiğini belirterek, kentin gece saatlerinden itibaren yeni bir kar yağışının etkisi altına gireceğinin tahmin edildiğini kaydetti.

Gebze, Dilovası, Çayırova, Körfez bölgesinde kar yağışı olduğunu, kar yağışı başlamadan önce tüm iş makinelerini ve çekicileri alana gönderdiklerini aktaran Yavuz, her türlü tedbiri aldıklarını ifade etti.

Afet Acil Durum Yönetim Başkanlığı Merkezinde sabaha kadar çalışmaları anlık takip ettiklerini dile getiren Yavuz, şunları kaydetti:

"Kocaeli'de yağan kara rağmen ulaşımda hiçbir aksama meydana gelmedi. Bu tabii iyi planlamanın, tüm kurum ve kuruluşların fedakarca çalışmasından kaynaklanan bir durum. Bu vesileyle bütün imkanları bize seferber eden Büyükşehirimize, ilçe belediyelerimize ve Karayollarına, fedakarca çalışan kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Özverili bir çalışma oldu. Önemli olan vatandaşlarımızın rahat etmesi. Bizim işimiz vatandaşlarımızı rahat ettirmek ve çalışmak. Şu anda tüm araçlara kısıtlama olmaksızın İstanbul'a geçişine izin veriyoruz. Gece saat 24.00'dan sonra meydana gelebilecek kar yağışıyla ilgili Kocaeli için yeni tedbirler alabiliriz."

Öte yandan Sakarya kent merkezinde kar yağışı hafif şekilde etkisini sürdürüyor.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.