AK Partili seçmen çözümü CHP kapısında arıyor

AK Parti'ye oy veren seçmen, bir sorun ile karşılaşınca çözümü CHP'nin kapısında aramaya mecbur bırakılıyor.

AK Partili seçmen çözümü CHP kapısında arıyor

Mesleğimiz gereği, sorunlarına çözüm bulunmasını isteyen vatandaşların çaldığı kapılardan oluyoruz.
Dertlerini anlatan vatandaş, yol sorununu, sürekli kesilen su proplemininin çözümünü arıyor. Genelde sorunlar hayat standartlarını etkileyen ve yerel yönetimlerin çözebileceği sorunlar oluyor.


Üzerine basa basa AK Partili olduğunu ve sosyal medya hesapların sürekli partisi lehine paylaşımlar yaptığını ve AK Parti'ye sevdalı olduğunu belirterek geliyor yanımıza.
Yerel yönetim ile yani belediye ile olan derdini anlatan AK Partili vatandaş, AK Partili belediyenin kapısını çalışıyor cevap veren yok.


Sonra çözüm yolununun parti teşkilatı olduğunu düşünerek İl ve İlçe parti teşkilatlarına gidiyor. Parti teşkilatındaki kapı resmen yüzüne kapanıyor. Kapı duvar oluyor. O an AK Parti'ye yıllarca gönül verdiğine mi hayıflansın, yoksa parti yöneticilerinin yüzüne bile bakmadığına mı yansın?


AK Partili belediyede çözümü bulamayan, AK Parti teşkilatlarında derdini anlatacak il veya ilçe başkanı bulamayan yıllarca oyunu AK Parti'den yana kullanan ve hatta gönülden partisi canla başla çalışan, sosyal medyada partisi aleyhinde çıkan haberleri can hıraç savunan AK Partili vatandaş, CHP'nin kapısını çalıyor.


Yıllarca AK Partiye oy veren, göğsününü gere gere her ortam ve şartlarda partisini savunan, partisini savunduğu için yakın çevresiyle ve hatta akrabaları ile arası açılan bu AK Partili vatandaş derdini anlatacağı bir kapı bulamıyor.

CHP'nin bu ülkenin başına gelen en büyük tehlike olduğunu düşünen, CHP'nin ABD tarafından finanse edildiğine inanan, CHP'nin Türkiye düşmanları ile ittifak kurduğuna ve yol yürüdüğüne inanan ve bu argümanları ile sosyal medya hesaplarında paylaşan AK Partili seçmen, sorunlarına çözüm bulunması için CHP'nin kapısını çalıyor.


Asıl bomba ne söyleyeyim mi?
AK Partili bu vatandaş, CHP parti teşkilatının kapısında karşılanıyor, hürmet ediliyor. CHP'li parti yöneticileri tarafından saygı ile karşılanarak İl ve İlçe başkanı tarafından ağırlanıyor. Dertleri dinleniyor. 
Tüm dertlerini sorunlarını CHP teşkilat başkanına anlatan; bizim CHP düşmanı, AK Parti'nin neferi, dibine kadar köküne kadar AK Partili olan vatandaş, kendi sorunlarına dinleyen ve çözüm bulacağı sözünü veren CHP'li yöneticilere teşekkürler ederek ayrılıyor odadan.

Buraya kadar anlattıklarımı okudunuz. 
Şimdi size şu soruyu yönelteyim.
Bahsi geçen vatandaş sizce önümüzde ki seçimler de oyunu; dertlerini dinlemeyen, suratına bile bakmayan, kapılar duvar olan AK Parti'ye mi oy verir. Yoksa parti teşkilatına girer girmez hürmet ile karşılanan saygı ile dertlerini dinleyen CHP'ye mi oy verir?

Anlattıklarım kurgu veya hikaye değil. Bizzat Samsun'da yaşanmış ve tarafıma aksedilmiş hadiseler. Bir iki defa da değil, sürekli yaşanan olaylar.

Okan Çakır

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2022, 00:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Murat Gökmen Şahin
Murat Gökmen Şahin - 3 ay Önce

Güzel kardeşim Okan, yakın zamanda bir canlı yayın yaptık Ezgi Şahin araştırmacı yazar hanımefendi ile, bahsettiğin olayların sebeplerini konuştuk. Ak partili il ilçe başkanları, belediye başkanları. Vekiller vs seçim kazanan kazanmayan herkes mükafat görüyor, cezalandırılmıyor, adaylar kesinlikle halka inmek yerine saraya yakın gözükmeye, sayın cumhurbaşkanımıza ve ona yakın isimlere kendini şirin göstermeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimlerde vekil adayları halktan uzak kişilerden gösterilirse, bundan önceki seçimlerdeki gibi Tayyip Erdoğan beyin şahsi oyları da seçimi kazanmaya yetmeyecektir.

Muhtar.
Muhtar. - 3 ay Önce

Sayın çakır. Ak partili vekiller saya indi samsunda ama saha karşılığı yok. Samsun cok değişik bir hava var. Kısaca yüzde 30 kararsız seçmen var , Bu oylar cumhur ittfakindan kaçan oylar. Bunu ancak reis geri getirir. Bu akp taban oyları , Yılbaşında en düşük emekli maaşı asgari ücret olmalı. 6 milyon oy . iki çarp 12 milyon . Geri siz düşünün. iç piyasa canlılık şart. Çözerse reis çözer. Milletvekilerinden birşey beklemesin. Hele samsunda. Samsun sağa karşılığı üç vekil. Okursa dört olur. Beş olmaz. .

Uğur
Uğur - 3 ay Önce

AK parti feto terör örgütü ile ilişkisi olan Ak partilileri hala içinde barındırıyor bu yüzden Ak parti tarih olacak bu seçimde
Ekonomi bakanı fetö ele başı resimleri var bakan oldu bunu gibi bir sürü vekil ve rüşvet alan akpartililer belediye başkanları bunların alınması lazım en Başta Malesef ak parti davasına ihanet edenlerin ödüllendiril diği bir makam olmuştur CHP oy atmam erbakana atacam