Ucuz et satışları başladı, işte kırmızı etin satılacağı yerler

Kırmızı et fiyatlarının zamlanmasının ardından vatandaşlar et almakta güçlük çekiyor. Evine et götüremeyen vatandaşlar artan fiyatlardan şikayet ederken, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kırmızı et fiyatlarından indirim yaptıklarını açıkladı.

Ucuz et satışları başladı, işte kırmızı etin satılacağı yerler

Mevcut stoklarımızda bir problem olmadığını ifade eden,Bakanı Vahit Kirişci, et fiyatları konusunda indirim yapıldığını duyurdu.

Bakan Kirişçi açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

"YÜZDE 20 İNDİRİM"
Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, önce Et Süt Kurumu'nun 18 satış mağazasında ve devamında da Tarım Kredi marketlerinin 150'sinde bugün itibarıyla et satışlarımız başlamış durumda.

"KURBAN BAYRAMI KADAR STOK VAR"
Kurban Bayramı için de aynı şekilde mevcut stoklarımız yeterli. Kurbanla ilgili de üreticilerimizin bu mevcut piyasa şartlarını da dikkate alarak, et fiyatları da üreticimizi memnun eder düzeyde. Buradan hareketle de buraya olan ilgilerini sürdüreceklerini düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 02:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Soğan patates kuyruğu ucuz ekmek kuyruğu ucuz et kuyruğu keyif bağışlıyor beyefendiler brent petrol dün gece 100 dolar altına geriledi sonuç itibari ile 100 dolar seviyelerinde ikditar krizi fırsata çevirdi hunharca harcadıkları devlet imkanlarını şimdi bizden çıkarıyor ne diyim hak ediyoruz galiba

SIRADAKİ HABER