Osman Uzun: Et kuyruğunun önüne geçmek için zam yaptık

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, zammı neden yaptıklarına ilişkin açıklama yaparken “Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” dedi.

Osman Uzun: Et kuyruğunun önüne geçmek için zam yaptık

Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Kurumun yeni fiyat listesi internet sitesinde yer aldı. Yapılan zamların ardından 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya yükseldi.

Öte yandan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, zammı neden yaptıklarına ilişkin açıklama yaparken “Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” dedi.

DÜNYA Gazetesi‘ne konuşan Uzun’un açıklaması şöyle:

“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık. Ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Her seferinde avrupayı kıyaslayan bir iktidar ile karşı karşıya yız kendi beceriksizliklerini başkalarına ve başka ülkelere maal etmeye okadar alıştılarki söylenecek söz bulamıyorlar size dehşetle iktidarı seçim en kısa sürede yapılmalı bu millet sizden maaşına zam istemiyor bu millet enflasyonun düşmesini istiyor yıllardır bu ülkede bedava yaşadınız yazıklar olsun size bir de televizyona cıkıp onu az yiyin bunu az tüketin sandıkta görecez bakalım

SIRADAKİ HABER