Galip Öztürk'e rekor para cezası

SPK, geçtiğimiz Aralık ayında ağır para cezası kestiği Galip Öztürk'ü bu kez OZGYO hisselerinde yakaladı. Kurul, Galip Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 2 kişi ve 2 şirkete toplamda 4 milyon 747 bin 338 lira ceza kesti

Galip Öztürk'e rekor para cezası

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (OZGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, aralarında uzun süredir Gürcistan'da bulunan Galip Öztürk'ün de bulunduğu 2 kişi ve 2 şirkete rekor para cezası kesti.

Rekor cezayla ilgili SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, OZGYO pay piyasasının arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandımak suçundan Galip Öztürk'e 196 bin 66 lira, Ayten Öztürk Ünal'a 1 milyon 719 bin 645 lira, Metro Yatırım Menkul Değerler'e 2 milyon 56 bin 891 lira, Metro Portföy Yönetimi'ne ise 774 bin 736 lira olmak üzere toplamda 4 milyon 747 bin 338 lira ceza ödenmesine karar verdi.

TÜRKİYE'YE DÖNEMİYOR

Yargıtay 6. Ceza Dairesi’nde görülen dosyada, Galip Öztürk’ün ‘örgüt kurmak ve yönetmek’ suçundan aldığı 7 yıl 11 aylık hapis cezası bir süre önce onanmıştı. Bu karar üzerine Gürcistan’da bulunan Galip Öztürk’ün Türkiye’ye dönemediği biliniyor.

6 AY ÖNCE DE AĞIR PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

SPK, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (YKGYO) hisselerinde yakaladığı Galip Öztürk'e 9.2 milyon liralık para cezası kesmişti.

Kaynak: Borsa Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER