Fırtınanın fındığa zarar verip vermediği araştırılıyor

GİRESUN (AA) - Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdullah Şahin, 6 Mayıs gecesi etkili olan fırtına nedeniyle üreticilerden gelen ihbarlar üzerine TARSİM'in fındık bahçelerinde hasar tespit çalışmalarına başladığını...

Fırtınanın fındığa zarar verip vermediği araştırılıyor

GİRESUN (AA) - Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdullah Şahin, 6 Mayıs gecesi etkili olan fırtına nedeniyle üreticilerden gelen ihbarlar üzerine TARSİM'in fındık bahçelerinde hasar tespit çalışmalarına başladığını söyledi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Giresun'da, 300 rakımın altındaki bölgelerde saatteki hızı 80-90 kilometreyi bulan kuvvetli lodosun fındık bahçelerinde hasara yol açtığını söyledi.

Ziraat Odaları olarak durum değerlendirmesi için bahçelerde incelemeler yaptıklarını ifade eden Şahin, yine Giresunlu çiftçilerin de TARSİM'e hasar ihbarlarında bulunmaya başladıklarını belirtti.

Şahin, TARSİM tarafından hasar tespit çalışmalarına başlandığını kaydederek, şöyle konuştu:

"300 rakımın altındaki bölgelerde fırtına etkilerini görmek mümkün. TARSİM eksperleri bu sabah itibariyle gelen ihbarlar doğrultusunda bahçelerde tespit çalışmalarına başladılar. Gerçekleştirilecek çalışmaların ardından fırtınanın zararları daha net ortaya çıkacaktır."


YORUM EKLE