Ethereum Bitcoin'den daha iyi performans gösteriyor

Bitcoin, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimidir, ancak benzerlerinden birine kaybediyor. Son zamanlarda Ethereum , Bitcoin'den daha iyi performans gösteriyor ve muazzam bir hızla büyüyor. Geçen yıl, kripto para birimi on kattan fazla arttı ve yeni zirvelere dokunmaya devam ediyor. Ve ağındaki en son değişiklik, gelecekte daha da yüksek kazançlara yol açabilir. Bu değişiklik, 2015'te yürürlüğe girmesinden bu yana en önemli değişikliklerden biridir. Piyasa değerinde Bitcoin'i geçme şansı var mı yoksa güçlü bir saniye mi kalacak? Görelim.

Ethereum Bitcoin'den daha iyi performans gösteriyor

Ağdaki son değişiklikler!

Ağda yapılan değişiklikler artık piyasadaki yüzen Ether tokenlerinin sayısını azaltacak. Bir işlem her gerçekleştiğinde, bir kırık imha edilecek ve dolayısıyla daha az arz ile madeni paranın talebini artıracaktır. Değişikliğe EIP 1559 denir. Şu an itibariyle, işlemler için gerekli olan Etherium miktarını kesin olarak hesaplamanın bir yolu yoktur. Bu, aynı fiyat için tahmini bir fiyat verdiğini iddia eden birçok siteye yol açmıştır. Ancak şimdi, yeni değişiklik EIP 1559, kripto para biriminin ağına yerleştirilecek ve işlemler gerçekleşirken ortalama bir maliyet sağlayacak.

Etherium, enflasyona yol açan sonsuz bir madeni para arzı olduğu için çok fazla eleştiriyle karşı karşıyaydı. Aslında, kripto para birimlerinin birincil amacını bozar. Ama şimdi, uyguladıkları son değişiklikle enflasyon artık sorun olmayacak. Dahası, token sayısı imha edildikçe, zamanla daha az coin olacak ve dolayısıyla her bir Ethereum coinin değeri artacaktır. Bu yeni değişiklik henüz onaylanmadı ve eğer öyleyse, sonuçlar muazzam olabilir.

Ether'in fiyat artışı

Etherium, geçen yıl önemli bir fiyat artışı gördü ve Bitcoin'e benzer şekilde ticaret hacminde büyük bir artış gördü. Ancak kripto para biriminde sabit kalan bir şey, sonsuz para arzına yönelik sürekli eleştiridir. Aynı zamanda birçok eleştirmen, Ethereum'un bu nedenle Bitcoin ile aynı ışıkta görülemeyeceğini açıkça söyledi. Ethereum ağında bir başka hata da fiyatlar ve ücretlerdeki farktır. Ancak düzeltilecek olan son değişiklikle ve Ether'in gerçek değeri artacaktır. Değişiklikler uygulandıktan sonra, ağdaki işlemlerin ücretini ödemek için yalnızca Ether kullanılabilir, bu da ağdaki kripto para biriminin önemini artırır.

Önümüzdeki aylarda Ethereum fiyatlarının daha da artması sürpriz olmayacak. Bitcoin'in 58.000 dolara dokunduğunda bir süre önce elde ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala neredeyse% 10-15 gerisinde.

YORUM EKLE