Asgari ücrete zam yapılabilir

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, asgari ücrete yılda iki kez zam yapılabileceğini söyledi.

Asgari ücrete zam yapılabilir

TV Net’e konuşan Özkan, mevzuat gereği asgari ücrete yılda bir kez zam yapıldığını ancak bunun Meclis’te değiştirilebileceğini ifade etti.

AK Parti’li yönetici, bunun ‘CHP’nin aklına gelmeyeceğini, kendi akıllarında olduğunu’ ifade ederek “Biz maliyetlere asgari ücretli vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız” dedi.

Asgari ücret bu yılın başında 2 bin 825 liradan 4 bin 253 liraya çıkarılmıştı. Ancak hızla yükselen enflasyon nedeniyle alım gücü sürekli geriliyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen ocakta, temmuzdaki enflasyona bakılarak ‘gerekirse’ bir düzenleme olabileceğini söylemişti.

Kaynak: Mepa News

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Benim bir önerim ve birde sorum olacak sizin aracılığınız sayesinde öncelikle zam yapmasınlar yükselen enflasyona mani olamıyorlar ekonomi olarak çakıldık seçim yapılsın bu yaz 2.si düşen brent petrol fiyatları türkiye de neden bu kadar az ve geç yansıtılıyor şunu inanarak söyleye bilirim petrol isterse dibe vursun iktidar bunu fırsata çevirerek fiyatları düşürmeyecek artık bıktık bu yaz seçim yapılsın

SIRADAKİ HABER