Akaryakıt Fiyatlarında İndirim

Petrol varil fiyatları dolar kurundaki düşüş nedeniyle indirim olarak pompalara yansıyacak. Kur farkı nedeniyle Pazartesi gecesi 20 kuruş oranında benzin, motorin ve LPG’de indirim yapılması bekleniyor.

Akaryakıt Fiyatlarında İndirim

 

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki düşüş depolara indirim olarak yansıyacak. Benzin ve motorinde 15-20 kuruş aralığında indirim bekleniyor. Petrol, dolar kuru ve uluslararası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları düştü. Bu gelişme, depolara indirim olarak yansıyacak. 

ABD ÇEKİLİYOR DOLAR DÜŞÜYOR

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, pazartesiyi salıya bağlayan gece benzin ve motorinde 15-20 kuruş aralığında indirim yapılması bekleniyor. Brent petrol, 54-55 dolar düzeyinde işlem görürken dolar kuru da ABD'nin Suriye'den çekileceğini açıklaması sonrasında 5.26'dan işlem görüyor. Uluslararası piyasalarda da mazotun ton fiyatı 35 dolar, benzinin fiyatı 40 dolar düştü. 

SAMSUN'DA FİYATLAR
Samsun'da benzinin ortalama litre fiyatı 6.20 TL, motorinin ortalama litre fiyatı 6.00 TL, LPG'nin ise ortalama litre fiyatı 3.30 TL'den satılıyor. Pazartesi gecesi gelecek indirimin pompa fiyatlarına yansıtılması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER