aöl sınav giriş belgesi olmadan sınava girilir mi? AÖL Sınav giriş Belegesi AÖL sınav yerleri belli oldu! AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

AÖL yani Açık Öğretim Lisesi sınavları 3 oturumda yapılacak. 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖL sınavının giriş yerleri ve giriş belgeleri MEB Açık Lise internet sitesinden öğrenilebilecek. Haberimizde bulunan linkten AÖL sınav giriş yerinizi öğrenebilir ve belgenizi çıkartabilirsiniz.

aöl sınav giriş belgesi olmadan sınava girilir mi?  AÖL Sınav giriş Belegesi AÖL sınav yerleri belli oldu! AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

 

Açıköğretim Lisesi, 2018-1. Dönem sınav yerlerini açıkladı. Açıköğretim Lisesi tarafından yapılan açıklamada, “08 – 09 Aralık 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek. Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.” denildi.

 

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİNİN ALINMASI

  • Sınava Giriş Belgeleri “www.aol.meb.gov.tr” resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.
  • Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise, öğrencinin sınav esnasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, sınav öncesinde fotoğrafının sisteme irtibat bürolarınca eklenmesi ve fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.
  • Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.
  • Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.
  • Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.
 
 

SINAVA GİRMEDEN ÖNCE BUNLARA DİKKAT!

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER