Dünya bunu konuşuyor, ABD Başkanı Donal Trump Öldü Mü - Son Dakika Haber

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın öldüğüne dair iddialar sosyal medyayı karıştırdı. Önce dünya gündeminde tartışılan iddia, şu anda Türkiye gündemini de meşgul ediyor. Sosyal medya kullanıcıları "Trump öldü mü?" sorusuna cevap arıyor. Peki, Trump öldü mü ve bu iddialar nasıl ortaya atıldı? Amerikalı profesyonel bir beyzbol oyuncusu olan ve 45 numaralı forma giyen Tyler Skaggs'ın ölümüne ilişkin sosyal medyada başlatılan RIP45 etiketi, bir süre sonra Trump'ın öldüğüne ilişkin yapılan esprilerle birlikte hızla yayıldı.

Dünya bunu konuşuyor, ABD Başkanı Donal Trump Öldü Mü - Son Dakika Haber

Trump'ın ölümüne ilişkin sosyal medyada başlayan süreç, hızla tüm dünyaya yayıldı.

Edinilen son dakika bilgisine göre, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence henüz bilinmeyen bir nedenle New Hampshire'a yapacağı ziyareti iptal ederek Washington'a geri döndü. Pence'in bu dönüşünün 'acil durum' olarak tanımlanırken, sosyal medyada ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumu ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Öte yandan, Pence'in Beyaz Saray'a çağrılmasından kısa bir süre önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gün içerisindeki bütün programlarını iptal ederek Savunma Bakanı Şoygu ile bir görüşme planlamıştı.

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP'IN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Amerikan medyasına açıklama yapan üst düzey bir ABD'li yetkili Başkan Yardımcısı Pence'in dönüşüne yönelik bilgi verirken, Donald Trump'ın sağlık durumu hakkında da konuştu.

ÜST DÜZEY YETKİLİDEN AÇIKLAMA

Anadolu Ajans'nın haberine göre, ABD Başkan Yardımcısı Pence, New Hampshire'a yapacağı seyahatini son anda iptal etti ve Washington'da kaldı.

Amerikan medyasında çıkan "Pence acil bir görüşme için Beyaz Saraya çağrıldı" haberlerinin ardından Pence'in Sözcüsü Alyssa Farah, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Farah, "Başkan Yardımcısının Washington'da kalmasını gerektiren bir durum ortaya çıktı. Acil bir durum yok. Kendisi en kısa sürede New Hampshire'a ziyaretini yeniden planlayacak." ifadesini kullandı.

"KONU BAŞKANI'N SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ DEĞİL"

Öte yandan, Amerikan medyasına açıklama yapan üst düzey bir ABD'li yetkili, "Konu Başkan veya Başkan Yardımcısının sağlık durumuyla ilgili değil. Ulusal güvenlikle ilgili de değil." dedi.

Beyaz Saray, Pence'in seyahatini neden iptal ettiğine açıklık getirmezken, Mike Pence'in Washington'da kalacağını ancak spesifik olarak Beyaz Saraya çağrıldığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER