Lojistik Köy Samsun'un Geleceği

Lojistik Köy Samsun'un Geleceği

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İnternet Medya grubu (İMG) üyelerine önemli açıklamalarda bulundu.

SAMSUN HABER - 2017-01-09 23:04:41

 

Görev yaptığı dönemde Samsun'da uzlaşma kültürünün oluşması için her zaman yapıcı olmayı yeğlediğini belirten Murzioğlu;'Bizler bu şehrin ticaretinde olmuş, yüzlerce insan çalıştırmış ve şu anda şehrin ekonomisine yön veren çok önemli bir kurumun temsilcileriyiz. Samsun ekonomik olarak basamakları yürüyerek değil, koşarak atlayan bir şehir olma hüviyetinde iken kavgacı bir anlayışı benimsemek yerine uzlaşma kültürünü ortaya koyarak şehrimizin tüm dinamikleriyle uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdik. Bundan sonra da aynı anlayışımız devam edecek. Samsun'un kaybedecek bir dakikası bile yok' dedi.

 

ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATTIK

Başkanlığı döneminde çok önemli işler başardıklarını ancak bunun reklamını yapmak yerine işlerine odaklandıklarını belirten Murzioğlu;'Samsun'un ekonomisine yön verecek ve iş adamlarımıza çıta atlatacak Lojistik Köy projesi 2 yıl içinde tamamlanmış olacak. Bu projenin yapımında büyük zorluklar çektik, yargı engelleriyle karşılaştık ve şükürler olsun ki, tüm engelleri aşmayı başardık. Ufak tefek detaylar kaldı. 2 yıl içinde lojistik köy Samsun'a kazandırılmış olacak. Bu proje hayata geçtiğinde Samsun ekonomisi çıta atlayacaktır. Bu projeye karşı çıkanlar Samsun düşmanlığı yapmıştır. Bizler konumumuz gereği Samsun'un ekonomisini nasıl büyütürüz, işadamlarımızın önünü nasıl açarız. Bunlara bakıyoruz” diye konuştu.

 

2016 RAPORUNU BASINA AÇIKLAYACAĞIZ

Karadeniz'in incisi Samsun'da ekonominin ve ticaretin gelişmesi için irili ufaklı bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Murzioğlu;'Bakınız sadece kendi imkanlarımızla tarım fuar yerinin Samsun'a kazandırılması için çok mücadele ettik. Burası tamamen Ticaret ve Sanayi Odası'nın kendi imkanlarıyla yapılmıştır. Yeni hizmet binamıza yakın zamanda geçmeyi planlıyoruz. Türkiye- Rusya arasında yaşanan önceki kriz nedeniyle duran Samsun-Krasnodar seferlerini yeniden başlatmak için çalışmalarımız sürüyor. 2016 hizmet raporumuz hazırlandı. Bunu da geniş bir basın toplantısıyla sizlere açıklayacağız. Orada odamızın hangi hizmetlere imza attığını çok daha iyi göreceksiniz.' diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER