Advert

Samsun Piazza'da Çocuk Oyunları Festivali

Karadeniz’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, düzenlediği “Çocuk Oyunları Festivali” ile çocuklara unutulmaz bir bayram coşkusu yaşattı. Minikler tarafından yoğun ilgi gören etkinlik, çocukları eğlendirirken anne ve babaları da geçmişe götürdü.

Samsun Piazza'da Çocuk Oyunları Festivali
Samsun Piazza'da Çocuk Oyunları Festivali Gerçek Taraf

 

Samsunlu çocuklar, bayram coşkusunu Piazza AVM’nin düzenlediği “Çocuk Oyunları Festivali”nde doyasıya yaşadı. Bayramın son gününe denk gelen 15 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen etkinlikte minikler, dijital dünyanın oyunlarından sıyrılıp, anne ve babalarının çocukluk oyunlarını tanıma ve oynama fırsatı elde etti.  

 

Unutulmaya yüz tutmuş eski çocuk oyunlarını yaşatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan çocuk, büyük kadın erkek her yaştan ziyaretçi; seksek, topaç çevirme, misket, 3 taş, çivili futbol, halka atma, domino, ip atlama gibi eski dönemin pek çok oyununu oynayıp hediye kazanma şansı yakaladı. “Çocuk Oyunları Festivali” vesilesiyle Piazza’dan unutulmaz anlar yaşayanlar, hem eski günlerini andılar hem de çocuklarına eski oyunları öğretme fırsatı yakaladılar.

Çocukluklarına döndüklerini belirten anne babaların birbiri ile yarışları da görülmeye değerdi. Uzun yıllardır oynamadıkları bu oyunlarda başarılılarını gösteren katılımcılar çocuk oyunlarının eskimeyeceğini de kanıtlayarak keyifli bir bayram geçirdiler.

 
samsun piazza çocuk oyunları
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek