Advert

İzmir Adliyesi'nde Çatışma ve Patlama Oldu

İzmir Adliyesi yakınlarında bir patlama meydana geldiği bildirildi. İzmir'de ki patlama kimler tarafından gerçekleştirildiği öğrenilemezken bombalı araç saldırısında 1 polis memuruyla 1 mübaşir'in şehit olduğu bildirildi. 2'si polis 7 yaralının olduğu, 2 teröristin öldürüldüğü bilgilerine ulaşıldı. Olay yerinden görüntüler ve patlama anı fotoğrafları paylaşıldı. İzmir Bayraklı adliyesinin önünde gerçekleşen patlamadan ilk görüntüler.

İzmir Adliyesi'nde Çatışma ve Patlama Oldu
İzmir Adliyesi'nde Çatışma ve Patlama Oldu Gerçek Taraf

 

Adliye yakınlarında bir patlama gerçekleşti. Patlama sonucunda yanan bir aracın olduğu görülüyor. Olayın bir saldırı mı olduğu henüz bilinmiyor. Resmi açıklama yapılmadı. Çevre güvenlik şeridi ile çevrilmiş durumda. Ambulanslar olay yerine sevk edildi. Gelen son bilgiye göre bombalı araç saldırısında 1 polis memuruyla 1 mübaşir'in şehit olduğu bildirildi. 2'si polis 7 yaralı var. Yaralılar ambulanslarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı.
 
GİRİŞ-ÇIKIŞ DURDURULDU
 
İzmir Baro Başkanı'nın canlı yayında yaptığı açıklamaya göre; Adliye içinde hareketlilik var. Giriş- Çıkışlar durduruldu. 
 
"1 TERÖRİSTİN CANSIZ ŞEKİLDE YATTIĞINI GÖRÜYORUZ"
 
Adliyenin önünde hakim ve savcıların girme yetkisinin olduğu ve dışarıdan polislerin bulunduğu alanın giriş kapısının olduğu yerde bombalı saldırı oladuğu söylenenbir patlama gerçekleşti. Çevredeki çok sayıda araçta hasar var. 3 yaralı olduğunu söyleyebiliriz, henüz belli değil. Tamamen parçalanmış bir araç var.  Yerde bir teröristin yattığını görüyorum gözlemliyoruz. Üzerinde ikinci bir bomba olabileceği ihtimaline karşın güvenlik önlemleri arttırıldı. 
 
ÇATIŞMA DEVAM EDİYOR
 
İzmir'de bombalı araçla saldırının ardından iki teröristle polisin çatışmaya girdiği teröristlerden birinin öldürüldüğü, diğeriyle çatışmanın sürdüğü bildirildi. Terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi.
 
2 ŞEHİT VAR
Gelen son bilgiye göre bombalı araç saldırısında 1 polis memuruyla 1 mübaşir'in şehit olduğu bildirildi. 2'si polis 7 yaralı var. Yaralılar ambulanslarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı. 2 teröristin öldürüldüğü öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!