Advert

KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Krediyi Kimler Kazanacak?

KOSGEB’in sıfır faizli kredi sonuçları açıklandı. Samsun'da KOSGEB'e yapılan 5 bin 425 başvurudan sadece 224'üne kredi çıktı. KOSGEB Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu, daha çok mikro ölçekli firmaların bu krediden yararlanacağını söyledi.

KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Krediyi Kimler Kazanacak?
KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Krediyi Kimler Kazanacak? Gerçek Taraf

 

KOSGEB'in sıfır faizli kredi başvuru sonuçları, müracaatların yapıldığı ekran üzerinden işletme sahiplerine duyuruldu. Türkiye genelinde toplam 244 bin 890 işletme sahibinin merakla beklediği sonuçlar, yalnızca 15 bin kişinin yüzünü güldürdü. Samsun'da ise toplam 5 bin 425 başvurudan sadece 224'ünün faizsiz kredi desteğinden yararlanma hakkı kazandığı öğrenildi. Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) üyeleri KOSGEB Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu'nu makamında ziyaret ederek son gelişmeler hakkında bilgi aldı.SAMSUN LİSTESİNDE KİMLER VAR?
KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kredi Faiz Desteği başvuru sonuçları açıklandı. KOSGEB Genel Müdürlüğü'nce yapılan duyuruda, başvuruda bulunanların kredi sorgulamalarını http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden öğrenebilecekleri duyuruldu. Samsun'da kimlerin KOSGEB kredisinden yararlanacağı konusunda, KOSGEB Samsun İl Müdürlüğü'ne herhangi bir liste gönderilmediğini belirten KOSGEB Samsun Müdürü Ahmet
Dursunoğlu, listelerin Genel Müdürlük tarafından belirlendiği ve ilgililere duyurulduğunu söyledi. Dursunoğlu;'Ağırlıklı olarak mikro ölçekli firmalar bu krediden yararlanacak.' dedi.SAMSUN’DA 224 KOBİ’YE VERİLECEK
KOSGEB'in 50 bin liralık faizsiz desteğinin, 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3'er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli olarak KOBİ'lere sunulacak. ‘Rekor’ oranda talep gelen KOSGEB kredisi, Samsun'da ise sadece 224 KOBİ'nin yüzünü güldürdü. Krediyi almaya hak kazanan firmaların isimlerinin açıklanmaması dikkatlerden kaçmazken, KOSGEB tarafından kredi almaya hak kazanan firma sahiplerine SMS yoluyla mesaj gönderildiği ifade edildi.

 


ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?
50 bin liralık desteğe başvurup, programdan yararlanma hakkını elde edenlere, ödemelerin 2016 yılı bitmeden yapılacağı belirtildi. KOSGEB'in internet adresinden ve telefonlarına gelen SMS'lerle sıfır faizli kredi desteğinden yararlanabilecekleri bilgisi verilen firma sahipleri, kredilerini alabilmek için dün itibariyle bankaların yolunu tuttu. Kredi ödemelerinin, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Finans Bank, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası ile Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yapılacağı açıklandı.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!