Advert

Türkiye, Pazarın En Büyüğü Olabilir

GE Sağlık’ın İstanbul’da kurduğu Yaşam Bilimleri Laboratuvarı, Türkiye’de biyofarmasötik ve biyoteknoloji endüstrisinin büyümesini desteklemek için eğitim ve Ar-Ge faaliyetlerine devam ediyor. Sürülen faaliyetler sonrasında, Türkiye biyofarmasötik ve biyoteknoloji pazaranın en büyüğü olabilir.

Türkiye, Pazarın En Büyüğü Olabilir
Türkiye, Pazarın En Büyüğü Olabilir Gerçek Taraf

 

Avrupa’daki altıncı en büyük ilaç endüstrisine sahip olan Türkiye, küresel biyofarmasötik pazarında da önemli bir oyuncu olmaya aday1. Türkiye’nin sağlık endüstrisi ile ilgili vizyonu, Ar-Ge çalışmalarını desteklemeye ve endüstri-akademi işbirliği faaliyetleri yoluyla yetenekli iş gücü konusundaki eksikliği gidermeye yönelik olarak TÜBİTAK tarafından belirlenen güçlü bir strateji içeriyor. GE’nin bu yeni proje çağrısı ise, yeni teknoloji ve eğitim merkezine erişim imkânı sağlamasıyla ve akademik işbirliği faaliyetlerine destek sunmasıyla bu vizyonu destekliyor.

GE Sağlık’ın İstanbul’da kurduğu Yaşam Bilimleri Laboratuvarı, KUBioTM modüler biyolojik ilaç fabrika çözümü sayesinde tam ölçekli üretime kadar, global biyoproses endüstrisine A’dan Z’ye hizmet sunabiliyor.

 

Fast Trak Eğitimleri Artık Türkiye’de

Biyofarmasötik endüstrisi ve bölgedeki üniversiteler için gelişmiş teknik eğitim, teknoloji değerlendirme, proses geliştirme ve ölçek büyütme çalışmaları sağlayan Fast Trak eğitimleri de laboratuvarın hizmetleri arasında yer alıyor. Türkiye’deki GE Sağlık Yaşam Bilimleri Teknoloji Laboratuvarı, ABD, Birleşik Krallık, Çin, Hindistan ve İsveç’in ardından açılan en yeni Fast Trak eğitim tesisi konumunda ve ilaç keşfi, protein bilimi ve biyoproses araştırması alanlarında şirketin yenilikçi araç ve teknolojilerine erişim sağlıyor.

 

geturkiyeblog.com

biyofarmasötik biyoteknoloji general elektrik
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek