Advert

Hollanda'dan Canik'e Gönül Köprüsü

Geçtiğimiz yıl Hollanda'dan gönderdikleri akülü engelli araçlarıyla 17 engelli vatandaşı sevindiren gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Güner Aydoğan, bu yıl da Canik Belediyesi'ne dağıtmak üzere 76 araç gönderdi.

Hollanda'dan Canik'e Gönül Köprüsü
Hollanda'dan Canik'e Gönül Köprüsü Editör

 

Canik Belediyesi ile işbirliği yaparak geçtiğimiz yıl gönderdikleri akülü engelli araçlarıyla Dünya Engelliler Günü'nde 17 engelli vatandaşı sevindiren Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Güner Aydoğan, anlamlı davranışlarını bu yıl da devam ettirdiler. Öztürk ve Aydoğan, Samsun'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Hollanda'da yaşayan hayırsever gurbetçilerin katkılarıyla topladıkları 76 adet akülü aracı Canik Belediyesi'ne gönderdi.

 

 

76 YENİ ARAÇ GELDİ

Başkan Yardımcısı Alican Usta ve Zabıta Müdürü Erol Balcı, engelli vatandaşlarla buluşacağı günü bekleyen akülü engelli araçları kontrol etti. Anlamlı davranışlarından dolayı gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Güner Aydoğan'a teşekkür eden Usta, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarını sağlamak, ulaşım olanaklarını artırmak ve hayat standartlarını yükseltmek temel amacımız. Bu yönde engellilerimiz için yapılan her çalışmaya destek veriyoruz. Geçtiğimiz yıl güzel bir organizasyonla 17 engelli vatandaşımızın akülü araçlarına kavuşturulmasının ardından bu yıl da 76 yeni aracın gelmesi bizleri mutlu etti" dedi.

 

 

ENGELLİLER İÇİN PROJELER

Samsun'da 111 bin civarında engelli vatandaş bulunduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "Engelli insanlarımızın aktif hale gelmesi ve çok önemli. Akülü araçlar da bu insanlarımızın daha aktif olması için önem taşıyor. İnşallah yakın zamanda bu araçları sahipleriyle buluşturacağız. Canik Belediyesi olarak bugüne kadar bir çok engelli projesine ve çalışmasına imza attık. 'Engelimize değil, potansiyelimize bakın' projesinin yanında hizmet binamızda 'Engelli Koordinasyon Birimi' oluşturduk. 'Engelsiz Kafe ve Park' yaptık. Yine belediyemiz içerisinde akülü engelli aracı şarj noktası kurduk. Tüm binalarımız engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun şekilde dizayn edildi" diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?