Advert

OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Öztürkmen Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Korkut Öztürkmen, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen 8. Kariyer Günleri ve İstihdam Konferansı’nda gençlerle bir araya geldi. Gençlere ‘lider olmayı’ anlatan Öztürkmen, “Başarılı olmak isteyen liderlerin öncelikle inandırıcı bir vizyon ortaya koymaları ve hem çalışanlarını hem de müşterilerini buna inandırmaları gerekiyor” dedi.

OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Öztürkmen Üniversite Öğrencileriyle Buluştu
OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Öztürkmen Üniversite Öğrencileriyle Buluştu Editör

 

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma ve İş Kurumu Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Girişimcilik ve Kariyer Kulübü iş birliğiyle bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Kariyer Günleri ve İstihdam Konferansı ile profesyonel yöneticiler ‘geleceğin liderleriyle’ buluştu.

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Kariyer Günleri ve İstihdam Konferansı’na OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Korkut Öztürkmen’in yanı sıra Prof. Dr. Ali Akdemir ve Prof. Dr. Harun Demirkaya katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan Korkut Öztürkmen, kişisel kariyerinde başarıya giden yolları ve iş dünyasında değişen dinamikleri kendi perspektifinden ‘geleceğin liderleri’ olan öğrencilere aktardı.

 

 

Günümüz dünyasında rekabetin giderek keskinleştiğini kaydeden Öztürkmen, başarılı liderlerin mutlaka inandırıcı ve ilgi çekici bir vizyona sahip olması gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte çalışanları ve müşterilerini de bu vizyona inandırmaları gerektiğine söyleyen Öztürkmen, ”Z Kuşağı olarak nitelenen1995 ve sonrası doğumlular tüm dünyayı olduğu gibi iş dünyasını da yeniden şekillendiriyor. Z Kuşağı için en önemli özellikler dürüstlük, girişimcilik, birebir iletişim, zaman ve mekana bağlı kalmadan çalışma arzusu ve ne yaptığını bilmektir” dedi. Öztürkmen konuşmasında ‘dürüstlük’ olgusunun başarıya ulaşmadaki en kritik etken olduğunun da altını çizdi.

 

OMV

OMV sorumluluk bilinciyle petrol ve gaz, yenilikçi enerji ve ileri teknoloji petrokimya çözümleri üretmekte ve pazarlamaktadır. OMV Aktiengesellschaft, 2017 yılında gerçekleştirdiği 20,2 milyar avro grup satışı ve yaklaşık 20.700 çalışanı ile Avusturya'nın en büyük sanayi şirketlerinden biridir. OMV Upstream iş kolundaki faaliyetlerinde 5 ana bölgeye odaklanmaktadır: CEE (Romanya ve Avusturya), Kuzey Denizi, Orta Doğu ve Afrika, Rusya ve Güneydoğu Asya Adaları OMV, 2017 Haziran ayı itibarıyla Downstream’de 17,8 milyon ton yıllık rafinaj kapasiteye sahiptir ve yaklaşık 2.000 akaryakıt istasyonu ile 10 ülkede hizmet vermektedir. Avusturya’da bir doğal gaz boru hattı ile Avusturya ve Almanya’da doğal gaz depolama tesisleri işleten OMV’nin gaz satış hacmi 2017 yılında 123.4 TWh’a yükselmiştir.

 

OMV Samsun Elektrik

 

OMV’nin 600 milyon avro yatırımla, 2013 yılında Samsun’da hayata geçirdiği, 890 MW’lık güce sahip doğal gaz kombine çevrim santrali, Türkiye’nin enerji ihtiyacının yaklaşık %3’ünü karşılama kapasitesine sahiptir. Türkiye’deki en düşük emisyona sahip ve en verimli santrallerinden biri olan OMV Samsun Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali, gelişmiş teknolojisi ve yılda yaklaşık 7 milyar kW saat elektrik üretim kapasitesi ile bölgenin ve ülkenin elektrik enerjisi tedarikine büyük bir katkıda bulunmaktadır. 

 

Sürdürülebilirlik

 

OMV Resourcefulness konsepti ile sorumlu davranış biçimini tüm değer zincirinde etkin bir şekilde uygulamaktadır. Amaç yenilikçi çözümler aracılığıyla toplum, çevre ve OMV için kazan-kazan yaklaşımını yaratmaktır. Bu yaklaşım genel olarak su ve CO2 yönetimi, geleceğin enerji kaynaklarını güvenceye alma ve özellikle kadınlara destek veren eğitim ile gelişime odaklanmaktadır. OMV, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ndeki imza sahiplerinden biridir

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 Year Challenge’ Çılgınlığına Katıldı – 10 Yıl Önceki Fotoğrafını Paylaştı Yeni Halini Görünce Siz De Şaşıracaksınız
10 Year Challenge’ Çılgınlığına Katıldı – 10 Yıl Önceki Fotoğrafını Paylaştı Yeni Halini Görünce Siz De Şaşıracaksınız
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı