Advert

Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’un FG Plakası

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i çağrıştırdığı için “FG” harf grubu plakanın, Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut tarafından parti aracı olarak kullanıldığı iddiası ortalığı karıştırdı.

Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’un FG Plakası
Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’un FG Plakası Gerçek Taraf

 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, il emniyet müdürlüklerine gönderilen genelge doğrultusunda "FG" harf grubu plaka kullanmak istemeyen araç sahiplerine başka harf gruplarından plaka verileceğini bildirmişti. Tüm illerde “FG” plakasını değiştirmek için başvurular alınmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü “FG” plakanın yasak olmadığını fakat değiştirmek isteyen vatandaşların ise istedikleri başka bir plaka ile değiştirebileceklerini duyurmuştu.

 

FETÖ ELEBAŞINI ÇAĞRIŞTIRIYOR

İl emniyet müdürlüklerine gönderilen genelgede, "Genel Müdürlüğümüze kamu kurumları ve vatandaşlardan gelen taleplerde, FETÖ elebaşısının adı ve soyadını çağrıştırdığı gerekçesiyle 'FG' harf grubu plakaların araç sahipleri tarafından alınmak istenilmediği ve tescili yapılan plakaların da değiştirilmesinin istenildiği bildirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Genelgede, Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 55. maddesinin "Tescil plaka numarası, Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenecek listelerdeki il kod numaraları, harf ve rakam gruplarından sıra esasına göre tahsis edilir." hükmünün yer aldığı ikinci fıkrasına atıfta bulunularak, hüküm gereğince yeni sıra numaralarını gösteren listelerin yayımlandığı, tescil plaka numarasının zorunlu olarak sıra esasına göre tahsis edileceği vurgulandı.

 

 

İSTEMEYENLERE YENİ PLAKA VERİLDİ

Bu kapsamda, "FG" harf grubu plakaların verilmeye devam edileceği ancak bahse konu harf grubu plakalarla ilgili olarak gerçek ve tüzel kişilerin müracaatlarında, bu harf grubundan plaka alınmak istenilmemesi veya bu harf grubundaki plakanın değiştirilmesi talepleri konusunda sıra esasına göre kişi veya kurumlara başka harf gruplarından plaka verileceği belirtilerek, konunun hassasiyetle takip edilerek, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi istendi.

 

 

PARTİ ARACI OLARAK KULLANILDI

Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’a ait olduğu iddia edilen, 52 FG 241 plakalı aracın İyi Parti’nin seçim propagandalarında kullanıldığı öğrenildi. 

Kaynak: GerçekTaraf.com

 

ORDU İYİ PARTİ AÇIKLAMA YAPTI, TIKLA OKU!

 

ordu iyi parti ordu tevfik karabulut fetö iyi parti ordu fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?