Aliexpress INT
Aliexpress INT

Samsun'da Kurulan Kutlu Yol Derneği’nin Yönetim Kurulu Belirlendi

Kısa bir süre önce Genel Merkezi Samsun’da kurulan ve kısa adı “Kutlu Yol” olan “Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu Derneği” ilk Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Samsun'da Kurulan Kutlu Yol Derneği’nin Yönetim Kurulu Belirlendi
Samsun'da Kurulan Kutlu Yol Derneği’nin Yönetim Kurulu Belirlendi Gerçek Taraf

 

Dernek binasında yapılan Genel Kurul’da yönetim, denetim ve yüksek disiplin kurulu seçimleri yapıldı.

Bu seçim sonucu; Mustafa Keskin Genel Başkan,

Hülya Tombul, Muharrem Tok, Murat Kılıç, Nevin Dalay, Samet Demir, Afşin Soysal, Ali Aydın, Hatice Yazıcı, Ahmet Demir ve Çağrı Kılıç Yönetim Kurulu Üyeleri,

Mehmet Şanlı, Rıfkı Durmaz, Koray Bülbül, Kenan Kaya ve Faruk Karadeniz Denetim Kurulu Üyeleri,

Oktay Demir, Talat Eyüpoğlu ve Mehmet Salih Çolak Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri olarak belirlendi.

 

Yolumuz KUTLU YOL’dur

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Mustafa Keskin, “Büyük Türk düşünürü İsmail Gaspıralı’nın ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik’ kutlu ülküsünden yola çıkarak 09 Mayıs 2016 tarihinde, Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu – Kutlu Yol Derneği’ni kurduk. Yolumuz; ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu’dur. Bu yol; ‘Kutlu Yol’dur. Bu derneği kurarak, yönetim kuruluna seçilerek, üzerimize çok özel görev aldık.

Bu özel görevimizi; Türk milletine hizmetin her türlü özel çıkarın üzerinde olduğu ve her Türk’ün milletinin hizmetinde olduğu bilinç ve anlayışıyla; İnsan haklarına saygı, saydamlık, katılımcılık, doğruluk, hesap verebilirlik, millet yararını gözetme ve hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunda yerine getireceğiz.

Dillerde ve gönüllerde yine Türk Birliği düşüncesi, ortak Türk alfabesi, ortak iletişim dili başta olmak üzere Türk dünyasının sürekli gelişimine, öngörülebilirlikle çabalayacağız, “bu millet, bu devlet, bu yurt için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye birlikte çalışacağız.

Türk Dünyasına hizmet yolunda bu kutlu yolda bilim, kültür, sanat, iktisat, iş ve siyaset alanında Türk Dünyasının geleceğine hizmet veren, katkı sunan çalışmalar yapacağız. Türk Dünyasında Dilde Fikirde İşte Birlik paydasının hayata geçirilmesi, kardeş ülkeler arasındaki işbirliğinin daha da arttırılması yolunda gayret edeceğiz.

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu – Kutlu Yol Derneği, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün amacı olan; Yüce milletimizi layık olduğu çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine yeniden çıkarılması yolunda azim ve kararlılıkla üstün gayret göstermeyi en öncelikli görev edinmiştir.” Şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek