Advert

FETÖ’NÜN YUVASI OMÜ OLDU

Samsun’da FETÖ’ye ait olan Başarı SEM, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim Merkezi oldu.

FETÖ’NÜN YUVASI OMÜ OLDU
FETÖ’NÜN YUVASI OMÜ OLDU Gerçek Taraf

 

ÖZEL HABER

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devlete sızma aşamalarında büyük yer edinen Canik Başarı Üniversitesi’ne ait Sürekli Eğitim Merkezi, OMÜ’ye devredildi.

Samsun’un İlkadım İlçesi Kadıköy mahallesinde bulunan binanın 17 – 25 Aralık 2013 tarihinde devlete siyasi darbe teşebbüsünden sonra FETÖ’ye ait olan Sakarya Dershanesi olarak hizmet veren bina, Canik Başarı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak değiştirildi.

 

 

Fethullahçı Teröristler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz 2016 Darbe Girişi’mi sonrasında ise Canik Başarı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Canik ilçesi Gürgendağı yerleşkesinde bulunan Canik Başarı Üniversitesi kampüsü, hükümet tarafından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılarak her iki bina da devletin himayesine geçti. Ardından üniversite OMÜ'ye devredildi.

 

 

Samsun’un tek devlet üniversitesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Gürgendağı yerleşkesinde bulunan Canik Başarı Üniversitesi’ni bünyesi kattı. Bugün de Kadıköy mahallesinde bulunan Canik Başarı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin tabelası indirilerek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak değiştirildi. Yıllardır FETÖ’nün yuvası olarak hizmet veren bina, şimdi OMÜ için hizmet edecek.

Kaynak: GerçekTaraf.com

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek