Samsun'da Sağanak Yağış Uyarısı - Samsun Hava Durumu

Samsun'u etkisi altına alacak sağanak yağış uyarısı yapıldı. Samsun hava durumu tahminlerine göre şehir merkezi dahil olmak üzere tüm ilçelerde kuvvetli sağanak yağış geçişi olacak.

Samsun'da Sağanak Yağış Uyarısı - Samsun Hava Durumu
Samsun'da Sağanak Yağış Uyarısı - Samsun Hava Durumu Gerçek Taraf

 

Samsun'da bu gece saatlerinden itibaren Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine gireceği ve buna bağlı olarak bölge genelinin bu geceden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak, Amasya ve Tokat çevrelerinin ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bildirildi.

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yağışların yarın (Perşembe) Ordu’nun kıyı ve doğu kesimleri hariç bölge genelinde zaman zaman kuvvetli (21-40 mm.) olması bekleniyor. Kuvvetli yağış sebebi ile oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Lokal su baskını, Yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yağışlı sistemin Cuma günü öğle saatlerinde bölgeyi terketmesi bekleniyor.

Samsun'da sıcaklıkların yağışlı sistemle birlikte yarın (Perşembe) kıyı kesimlerde 2 ila 4, iç kesimlerde ise 6 ila 10 derece azalacağı ancak hafta sonu bölge genelinde yeniden artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Samsun'da bu gece saatlerinden yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar Tokat ve Ordu’nun iç kesimlerinde güneyli yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalı.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi