Advert

Samsun'a 8 Milyonluk Dev Yatırım

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, her paltformda İlkadım için mücadele ettiklerini, ilçeye dev yatırımların son bulmayacağını söyledi.

Samsun'a 8 Milyonluk Dev Yatırım
Samsun'a 8 Milyonluk Dev Yatırım Gerçek Taraf

 

AK Parti 65'inci danışma toplantısında yeni bir projenin daha müjdesini veren Başkan Tok, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a yaptığımız son ziyarette projemizi anlattık. Bakanımızın talimatıyla Samsun Anadolu Lisesi'nin  bahçesine 2 bin 500 kişilik dev spor kompleksini kazandırıyoruz" dedi.

 

AK Parti İlkadım İlçe Teşkilatı 65'inci Danışma Meclisi Toplantısında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan  belediye olarak  yaptıkları hizmetleri ve çalışmaları anlattı.

 

AK Parti İlkadım İlçe Teşkilatı 65. Danışma Meclisi Toplantısı Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları,meclis üyeleri, ilçe gençlik kolları ve mahalle başkanları katıldı.

 

2016'DA REKOR HİZMETLER

Belediy e olarak 2016 yılındaFen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarıyla her mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2016 yılında 33 bin 340 metrekare sathı kaplama, 40 bin metrekare beton kaldırım, 10 kilometre yeni yol açma, 42 bin ton asfalt, 41 bin 500 metrekare parke taş hizmeti yaptıklarını anlattı. Tok, ayrıca okul ve camilerde de 871 bin TL değerinde yatırım yaptıklarını ifade etti.

 
 

GENÇLİĞE 8 MİLYONLUK YATIRIM

Mahalle aralarına spor merkezleri ve çocuk oyun parkları yaptıklarını kaydeden Başkan Tok, 2016 yılı itibariyle 7 adet halı saha ve 7 adet çocuk parkı yaptıklarını, 12 çocuk parkının oyun gurubunu yeniledikleri söyledi. Tok, iki yıl içerisinde Basketbol ve futbol sahası, halı saha, tartan pist, oyun gurupları, fitness aletleri, oturma gurupları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile  10 mahallede 8 milyon TL değerinde yatırım yaptıklarını sözlerine ekledi.

 

İLKADIM DEV YATIRIMLARLA BÜYÜYOR

Ihlamur Cafe ve Restaurant, Ahşap Kültür ve Medeniyet Yolu, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Selçuklu Mimarisiyle yapılan Camii ve Külliye, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi gibi projeleri hizmete açılan ve tamamlanmak üzere olan projeler olduğunu dile getiren Başkan Tok, Yeni Belediye Hizmet Binası ile birlikte 2600 metrekarelik Camii, Çocuk Kreşi, Cumhuriyet Meydanından sonra Samsun'un en büyüğü olacak meydan projesi, Mert Irmağı kenarında yapılacak 2,5 km uzunluğunda  olan yolda yapılacak koşu yolu ve yaşam parkuru projesi, Unkapanı Kültür Merkezi Yenileme Projesi ile birlikte 800 kişilik tiyatro ve konferans salonu, Hanımlar Kültür ve Yaşam Merkezi, Hastane ve Kökçüoğlu mahallerinde yapılacak Yerinde Dönüşüm Projesi, Gençlik ve Spor Bakanımıza yaptığımız son ziyaretimizde sözünü aldığımız Samsun Anadolu Lisesi Bahçesine yapılacak 2 bin 500 kişilik dev kapalı spor salonu projeleri hayata geçecek ve ihalesi tamamlanan projelerimiz arasındadır. " diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!