Tufan Akcagöz Hedef Değiştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. TufanAkcagöz, AK Partili siyasetçilerden sonra şimdi de MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın, Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiğini yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Tufan Akcagöz Hedef Değiştirdi
Tufan Akcagöz Hedef Değiştirdi Gerçek Taraf

 

Erhan Usta’nın, kamuoyu üzerinde bir algı yaratmaya çalıştığını ama bunda başarı sağlayamayacaklarını kaydeden Tufan Akcagöz, “MHP, misyonunu tamamlamış bir siyasi harekettir. 15 temmuz darbe teşebbüsü tarihinden itibaren MHP, daha da farklılaşmış, önceki söylemleri ile tamimiyle çelişen, kendi özü ile bağdaşmayan bir siyasi tutum içerisine girmiştir. Bundan en çok MHP tabanının rahatsız olduğu, herkesin malumudur. MHP’nin, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ diyen AK Parti siyaseti ile geçmişini inkar etmek pahasına ittifak yapması, Türk siyasi tarihinde yer alacak ve üzerinde çok konuşulacak olaylardan biridir. Ortada bir ittifak varsa, AK Parti ve MHP ittifakıdır. Bu ittifakın, memleketin zararına olacağı da muhakkaktır. FETÖ’nün Türk siyasi hayatına müdahalesini gündeme almak için, bundan önceki seçimleri de mutlaka gözden geçirmek gerekir. 2010 referandumunda, ‘Mezardakiler de imkan olsa kalksa ve evet dese’ diye propaganda imkanı sağlanan Fethullah Gülen’e bu hareket alanını sağlayanlarla beraber hareket edenlerin, bugün 2019 seçimleri için manipülatif açıklamalar yapmaya hakkı yoktur. Allah akıl fikir versin.” dedi.

Siyasi ittifak yasasının gündemde olduğunu ve önümüzdeki süreçte bunun konuşulmaya başlanacağını dile getiren Tufan Akcagöz, “Ülke, uçurumun eşiğinde. Herkesin, bu tehlikeyi görmesi gerekiyor. Türkiye, tek adam rejimine asla teslim edilmemelidir ve edilmeyecektir. Aynı duygu ve düşünce içinde olan toplumun bütün kesimleriyle bir arada olmak, işin doğası gereğidir. CHP’nin merkezinde olduğu bir ittifakın, FETÖ tarafından destekleneceği iddiası, gerçek dışı olduğu kadar, komiktir de. FETÖ, eğer destek verecek gücü kaldıysa, dün olduğu gibi, AK Parti MHP ittifakını destekler. Çünkü en fazla yine bu yapılar içinde kendisine hareket sahası bulabilir. Bu nedenle, mantık işletildiğinde bu sonucu çıkarmak, pek ala mümkündür. FETÖ en çok, AK Parti-MHP ittifakının içinde kendisine yer bulur. AK Parti’nin içinde henüz ayıklanamayan FETÖ varlığı iddiası nazara alındığında, bu tezin oldukça güçlü bir tez olarak karşımızda durduğu görülecektir.“ diye konuştu.


Kaynak: Samsunda Seçim

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi