Advert
Advert

Liseli Öğrencilerden Cinsel İstismara Tepki

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, "Çocuk susar sen susma, idam istiyoruz" yazılı pankart taşıyan ve siyah giysiler giyen kız öğrenciler, ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar cinsel istismara tepki amacıyla yürüyüş yaptı.

Liseli Öğrencilerden Cinsel İstismara Tepki
Liseli Öğrencilerden Cinsel İstismara Tepki Gerçek Taraf

 

Vezirköprü ilçesinde Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, cinsel istismara tepki amacıyla yürüyüş yaptı.

"Çocuk susar sen susma, idam istiyoruz" yazılı pankart taşıyan ve siyah giysiler giyen kız öğrenciler, ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

Okul öğrencilerinden Münevver İdareci, grup adına yaptığı açıklamada, çocuk istismarının giderek arttığını ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

"Küçük kız kardeşimize yapılan cinsel istismara rağmen susan ebeveynlerin, genç arkadaşlarımızın sesi olmak için toplandık." diyen İdareci, olaylarda ölen çocukların arkasından yas tutularak sessiz kalındığını, kendilerinin ise buna kayıtsız kalmak istemediklerini anlattı.

- İdam istiyoruz

Sessiz kalındıkça cinsel istismar olaylarının artacağını belirten İdareci, "İnsanlar susanları sahipsiz zannediyor ama onlar sahipsiz değil. Onların sesi bizleriz. Öncelikle anne ve babalara sesleniyoruz. Lütfen çocukların ahlaki gelişimini önemseyin. Devletimize sesleniyoruz. Lütfen bu olaylar yaşanmadan önlem alın ve idam cezası ile cezalandırın. Çocuk bedenine dokunana idam istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan öğrenciler, daha sonra olaysız biçimde dağıldı. 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücutta Su Azalmasının Neden Olduğu 10 Sağlık Sorunu
Vücutta Su Azalmasının Neden Olduğu 10 Sağlık Sorunu
İstanbul 72. Sırada Yer Aldı!
İstanbul 72. Sırada Yer Aldı!