Advert

Şehit Olan Samsunlu 3 Askerin İsimleri ve Fotoğrafları

Suriye'nin Afrin bölgesinden şehit haberleri ard arda gelmeye başladı. Cumartesi günü helikopter kazası ve çıkan çatışmada 7 askerimiz şehit olurken, şehitlerden 3'ünün Samsunlu olduğu öğrenildi.

Şehit Olan Samsunlu 3 Askerin İsimleri ve Fotoğrafları
Şehit Olan Samsunlu 3 Askerin İsimleri ve Fotoğrafları Gerçek Taraf

 

Afrin'den gelen şehit haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Düşen helikopterde 2, Cinderisi'nde çıkan çatışmada 3 ve son çıkan çatışmada 2 askerimiz daha şehit oldu. Böylelikle gün içerisinde Afrin'de şehit olan asker sayısı 7'ye yükseldi.

 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında art arda gelen şehit haberleri tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Şehitlerden Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın,  Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin ve Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ın Samsunlu oldukları açıklandı.

 

UZMAN ÇAVUŞ HÜSEYİN ŞAHİN 

Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda şehit düşen askerimiz ise Samsun’un Havza İlçesi'nden Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin. Şehidin eşinin Tatvan’da olduğu ve polislik mesleğini bıraktığı öğrenildi.   

 

UZMAN ÇAVUŞ BURAK AKALIN

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit düşen 3 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın'ın acı haberi Samsun'da yaşayan ailesine ulaştı. Şehitin babası Ekrem Akalın, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde cenaze hizmetlerinde şöfor olarak görev yaptığı ve Çarşamba Epçeli köyünden olduğu öğrenildi. Samsun'un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, Afrin'de devam eden operasyonlarda görev alan bekar Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın, çıkan çatışmada şehit düştü. 

 

PİLOT YÜZBAŞI MEHMET İLKER KAHRAMAN

Afrin'de devam eden operasyonlar sırasında ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ında Samsun doğumlu olduğu açıklandı.

Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ın Ankara'da ki eşine acı haber verildi.  Şehit Kahraman'ın kayınpederinin Mamak İlçesi Balkiraz Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, eşi Duygu Kahraman'a acı haberi sağlık görevlileri eşliğinde verdi. Haberi alan ailenin yakınları ve akrabaları eve gelerek taziyede bulunurken, bazılarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Şehidin kayınpederinin evine ise Türk bayrağı asıldı.  Şehit Kahraman'ın ailesinin İzmir'de yaşadığı ve babasının emekli polis olduğu, şehidin eşi Duygu Kahraman'ın ise Orta Doğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) araştırma görevlisi olarak görev yaptığı öğrenildi. 

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi