Advert

PETROLE YAPILAN ZAM ACİLEN GERİ ALINMALI

Döviz kurlarında yaşanan yükselişin ardından benzinin litre fiyatına 16 kuruş, motorine 11 kuruş zam gelmesi nedeniyle açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, petrole yapılan zammın geri alınması noktasında uyarılarda bulundu.

PETROLE YAPILAN ZAM ACİLEN GERİ ALINMALI
PETROLE YAPILAN ZAM ACİLEN GERİ ALINMALI Gerçek Taraf

 

ANKARA - Döviz kurlarında yaşanan yükselişin ardından benzinin litre fiyatına 16 kuruş, motorine 11 kuruş zam gelmesi nedeniyle açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Dolardaki dalgalanma nedeniyle akaryakıta peş peşe yapılan zamlar he kesimi olumsu etkileyecektir. Bu beklenmeyen durum akaryakıt fiyatlarına arka arkaya zam olarak yansıması piyasayı olumsuz etkileyecektir. A'dan Z'ye her şeye zam gelir. Ulaştırma esnafımızın en büyük maliyeti zaten akaryakıt harcamaları. Esnafın akaryakıt maliyetinin yükünü taşıyacak gücü kalmamıştır. Akaryakıt fiyatları daha da artmadan, bu zam mutlaka geri alınmalıdır”'dedi. 

 

ENLASYON YÜKSELİR

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere, benzinin 16, motirine ise 11 kuruş zam yapılmasının zamansız bulduğunu kaydeden TESK Genel Başkanı bendevi Palandöken, “Lokomotif etkisi yaratarak akaryakıt girdisi olan tüm ürünlerin fiyatı artacaktır. Yani akaryakıt fiyatlarındaki büyük artış mal ve hizmet üretim maliyetini etkileyecektir.  Brent petrol fiyatı geçen ay 52,5 dolar iken bugün 48 dolar seviyesinde. Dolardaki yükseliş geçen haftaya göre gerilemesine rağmen petrol fiyatlarının artırılması Merkez Bankası'nın yıllardır özveriyle uyguladığı enflasyonist politikaları sıkıntıya sokacaktır. Taşımacılıktan, sanayi üretimine, sebzeden ete kadar her alanda zamdan etkilenmeyecek sektör yok. Zaten piyasaların hareketlenmesine çabalanırken, bu kadar yüksek fiyat artışını vatandaş kaldıramaz. Bu zammın mutlaka geri alınması lazım' diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek