Kavak Tekstil'de Kabuğuna Sığmıyor

Bölgenin en büyük tekstil fabrikasına sahip Kavak ilçesi tekstil sektöründe kabuğuna sığmıyor.

Kavak Tekstil'de Kabuğuna Sığmıyor
Kavak Tekstil'de Kabuğuna Sığmıyor Editör

 

400 Kişilik işçi sayısı ile ilçenin en kapsamlı tekstil fabrikasına sahip Novak Tekstil Fabrikası Kavak’ta bugün tüm personeli ile birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Her yıl geleneksel olarak personel ile birlik ve beraberlik yemeği düzenleyen Novak Tekstil Fabrikası Kavak Kardelen Çok Amaçlı Düğün salonunda 400 kişilik personeline yemek verdi.  Programa davetli olarak katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu “İlçemiz artık tekstil sektöründe de kabuğuna sığmıyor ve her gün kendini bir adım daha büyütüyor. Öyle ki diğer fabrikalarda olduğu gibi Novak Tekstil Fabrikasına da ilçemiz dışından personel arar duruma geldik” ifadelerinde bulundu.

 

Sarıcaoğlu; “İşsizlik Ortak Sorunumuzdu”

İlçe genelinde işsizlik ile ilgili ciddi adımlar atıldığını vurgulayan Başkan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin en büyük sorunlarından biri haline gelen işsizlik ile ciddi manada mücadele ettik. Şuan Belediye hoparlörümüzden anonsla işçi arar durumuna geldik. Bu başarıyı tek başıma elbette ki sahiplenemem. İşsizliği yenen ilçe unvanını almamızdaki başarı Kavaklı hemşehrilerimiz ile iş verenlerin Belediyemizle uyumlu birlik ve beraberliğinin sonucudur. İşverenlerimiz ile koordineli ve uyumlu çalışmalarımız, vatandaşlarımız ile sürekli istişareler yapmamız ilçemizdeki bu sorunu çözdü. Çok daha iyi noktalara gelmesi içinde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Kampüs Cezaevi İlçeyi Şahlandıracak

Sarıcaoğlu; “Yine bu arada ilçemize yapımına başlanılan cezaevinin Kavak’ımızı çok iyi noktalara getireceğine inancım sonsuz. Gerek maddi gerekse manevi anlamda istihdama ve gelişime çok iyi katkılar sağlayacak. Dışarıdan alacağımız göç sebebi ile ekonomi açısından da ticari sirkülasyonu olacak  ve buda her yönden ilçemizi hareketlendirecektir. Bizler ve tüm Kavaklı hemşehrilerimiz olarak bu gelişime ve değişime her zaman hazır olmalı ve bu büyümeyi çok iyi kullanmalıyız” dedi.

 

Doğalgaz 2018 de Başlıyor

İlçeye yapılacak doğalgaz çalışmalarının 2018 yılında başlayacağını müjdeleyen Başkan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Uzun uğraşlar sonucunda ilçemize doğalgazı getirmeyi başardık. Bu başarıda yine Bakanlarımızın ve Milletvekillerimizin katkıları çok büyük. Sizlerin huzurunda şahsım ve tüm Kavaklılar adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çalışmaların çok hızlı bir şekilde tamamlanıp ilçemizdeki doğalgaz sorununu kökten çözmek en büyük hedefimiz. Doğalgazında ilçemize gelmesiyle artık Kavak önü alınamaz büyüme ve gelişmeyi yakalayacak” ifadelerinde bulundu.

 

Kavaklıların çalıştığı Novak Tekstil Fabrikası yöneticilerine ilçeye kazandırdıkları bu yatırım ve personelleri ile sağladığı birlik ve beraberlik adına düzenlediği bu geceye nazik davetlerinden dolayı yöneticilerine teşekkür eden Başkan Sarıcaoğlu tüm personel ile vedalaşarak salondan ayrıldı.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi