Cezaevi Affı Çıktı Mı? Tutuklulara 2018 Yılında Hükümlülere Cezaevi Affı Var Mı? Adalet Bakanlığı Son Dakika Açıklaması

2018 yılında cezaevi affı olacak mı, cezaevi affı be zaman, adalet bakanlığı son dakika haberleri, adalet bakanı cezaevi affı, denetimli serbestlik, ceza indirimi var mı? İşte Adalet Bakanlığı'ndan yapılan son açıklama,

Cezaevi Affı Çıktı Mı? Tutuklulara 2018 Yılında Hükümlülere Cezaevi Affı Var Mı? Adalet Bakanlığı Son Dakika Açıklaması
Cezaevi Affı Çıktı Mı? Tutuklulara 2018 Yılında Hükümlülere Cezaevi Affı Var Mı? Adalet Bakanlığı Son Dakika Açıklaması Gerçek Taraf

 


Adalet Bakanlığı, kapalı cezaevinden açık cezaevine ayrılma hükümlerinde yapılan değişikliklerin, bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi kesinlikle "örtülü af" veya "ceza indirimi" olmadığını bildirdi.


Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 22 Şubat'ta Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik konu edilerek, bazı basın ve yayın organlarında, "Mahkuma Piyango" ve "Af" şeklinde haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunu'nun 14'üncü maddesinde tanımlanan şekliyle açık ceza infaz kurumlarının, hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmaları ve meslek edindirilmelerine öncelik veren kurumlar olduğu belirtildi.

22 ŞUBAT'TA DEĞİŞİKLİK
Kapalı ceza infaz kurumları gibi açık ceza infaz kurumlarının da ceza infaz sisteminde yerini aldığı ve cezaların infaz edildiği yerler olduğu vurgulandı.

22 Şubat'ta yönetmelikte yapılan değişikliklerin, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarında geçirilecek sürelerin oransal olarak ne kadarının açık ceza infaz kurumlarında geçirilmesine ilişkin olduğu belirtilen açıklamada, değişiklik ile bu oranların toplam ceza miktarına oranında meydana getirebileceği adaletsizliklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

ASILSIZ HABERLER
Açıklamada, terör, çıkar amaçlı suç örgütü, cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar, eşe karşı işlenen suçlar, hırsızlık, yağma ve uyuşturucu madde ticareti gibi suçlardan hüküm giyenlerin, kapalı ceza infaz kurumlarında geçirecekleri sürelere ilişkin bir düzenleme yapılmadığı belirtildi.

Yürürlükteki yönetmelikte yer alan açık ceza infaz kurumlarına gidemeyecek suç türlerine ilişkin düzenlemelerin aynen muhafaza edildiğine işaret edilen açıklamada, "Kapalı cezaevinden açık cezaevine ayrılma hükümlerinde yapılan bu değişiklikler bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi kesinlikle bir örtülü af veya ceza indirimi değildir. Bunun dışındaki haberler gerçekleri çarpıtmaya yönelik asılsız haberlerdir." değerlendirmesinde bulunuldu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi