Vezirköprü'de Okullarda Beyaz Bayrak Projesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan okullarda Beyaz Bayrak Projesi kapsamında okullarda hijyen sağlamak üzere temizlik maddeleri okullara teslim edildi.

Vezirköprü'de Okullarda Beyaz Bayrak Projesi
Vezirköprü'de Okullarda Beyaz Bayrak Projesi Editör

 

Vezirköprü Belediyesi tarafından, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amaçlanan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında; Vezirköprü Kaymakamlığı, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Vezirköprü Belediyesi arasında imzalan protokol ile 2017-2018 eğitim öğretim sezonu için ilçede bulunan 99 okul için Millî Eğitim Müdürlüğüne temizlik malzemeleri teslim edildi.

 

Vezirköprü Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vezirköprü Belediyesi arasında imzalanan “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” işbirliği protokolü kapsamında merkez ve diğer mahallelerde bulunan 99 okula temizlik fırçası, paspas, metal ayaklı çöp kovası, çöp poşeti, tuvalet kâğıdı, havlu kağıt, yüzey temizleyici çamaşır suyu sıvı sabun ve sabunluk, ilkyardım malzeme çantasından oluşan temizlik malzemeleri okullara dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan; Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; ‘Kaymakamlıkla yapılan protokol gereği okullarımızın temizlik malzemesi ihtiyacını karşılamıştır. Ayrıca okullarımızın diğer ihtiyaçlarını karşılamada ve çevre düzenlemelerinde yaptıkları çalışmalardan dolayı kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

Vezirköprü Belediyesi Başkanı İbrahim Sadık EDİS, öğrencilerin temizlik alışkanlıkları edinmelerinde, sağlıklı, temizliğe önem veren bireyler olarak yetişmelerinde, okulların ve okul tuvaletlerin temiz ve sağlıklı ortamlar olarak kullanılmasında destek olacak temizlik malzemeleri için tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek başarı diledi. Ayrıca bugüne kadar olduğu gibi tüm okullarımızın her türlü desteğinin karşılanması için yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız dedi.

 
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi