İlkadım'da Mesnevi Sohbetleri Başladı

Samsun’da Mesnevi okumaları sohbeti ile bilinen eğitimci Suat Zor, İlkadım Belediyesi Türk İslam Sanatları Merkezi’nde Mesnevi Sohbetleri veriyor.

İlkadım'da Mesnevi Sohbetleri Başladı
İlkadım'da Mesnevi Sohbetleri Başladı Editör

 

Engin kültür ve sanat zenginliklerine sahip olan Türk İslam Medeniyeti’nin önemli sanatları İlkadım Belediyesi tarafından kurulan Türk İslam Sanatları Merkezi’nde hayat buluyor.

HER HAFTA CUMARTESİ

Ebru, Hüsn-ü Hat, Tezhip, Kaligrafi ve Ney gibi sanat dallarının yanı sıra  eğitmen Suat Zor tarafından Cumartesi akşamları Mesnevi Sohbetleri verilmeye başlandı. Her hafta Cumartesi akşamları verilen Mesnevi Sohbeti’nde mesnevi ve ney hakkında bilgiler verilirken Mesnevi beyitleri açıklanarak insani kamil olma konusunda anlatımlar yapılıyor.

 

EBRU, HAT, KALİGRAFİ, NEY VE MESNEVİ SOHBETLERİ

Engin kültür medeniyetimizin önemli sanat dallarını Türk İslam Sanatları Merkezi’nde yeniden canlandırdıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Ebru, Hüsn-ü Hat, Tezhip, Kaligrafi ve Ney gibi sanat dallarının yanı sıra  Mesnevi Sohbetlerine de başladıklarını ifade etti.

 

MEVLANA’YI ANLAMAK İÇİN MESNEVİYİ İYİ OKUMAK LAZIM

Türk İslam Sanatları Merkezi’nde Mesnevi Sohbetlerinin önemine değinen Başkan Erdoğan Tok, “ Hz. Mevlana’yı tanımak için  ölümsüz eseri  Mesnevi-i Şerif’i iyi okumamız ve anlamız lazım. Bu eserlerin okunması ve okutulmasının bir kültür mirası olarak topluma yapılan en büyük hizmettir. Bu manada belediye olarak kültürel mirasa sahip çıkan anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz.” diye konuştu.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi