Atakum Seyir Terası Belediyenin Başına Bela Oldu

Atakum Belediyesi tarafından yapılması planlanan Atakum Seyir Terası, aradan geçen yıllar sonra hala bitirilemedi. Tamamlanması için 5 ay öngürülen proje, 28 ay geçmesine rağmen açılışı yapılamıyor.

Atakum Seyir Terası Belediyenin Başına Bela Oldu
Atakum Seyir Terası Belediyenin Başına Bela Oldu Gerçek Taraf

 

Atakum ilçesinin şehir ve denize hakim en iyi noktasında inşasına başlanan seyir terasının 28 ay önce 850 bin liraya müteahhite ihale edilmişti.

Aradan geçen onca zamana rağmen yapımında çeşitli sıkıntılar yaşayan seyir terasının zemin etüd çalışmaları sırasında sürekli toprak kayması yaşanması, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın  projenin tamamlanması için sürekli farklı tarihler vermesine neden oldu.

 

5 AYDA TAMAMLANACAKTI, 28 AY OLDU

30 Temmuz 2015 yılında basın toplantısı düzenleyen ve seyir terasının yapımına başladıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, projenin 5 ayda tamamlanacağı sözünü vermişti. 5 ayda tamamlanması planlanan projenin üzerinden 28 ay geçmesine rağmen bitirilememesi çeşitli dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu. Toprak kaymasını önlemek için ardı arkasına fore kazık çakılarak zeminin tutulmasına çalışılsa da bir türlü başarı sağlanamadı.

 

 

850 BİN TL’LİK PROJE 3 TRİLYONA ULAŞTI

İhale bedelini aşarak belediyeye ağır bir yük getiren seyir terasına şu ana kadar muammen bedelinin 3 katını aştığı öğrenildi.  İddiaya göre inşaat maliyetinin 2 milyon 700 binlere vardığı seyir terasının tamamlanması için ek bütçeye ihtiyaç olduğu kaydedildi.

 

 

TAŞÇI NASIL MİMAR?

Atakum CHP İlçe Başkanı Cemil Deveci'de, yapımı yılan hikayesine dönen Atakum Seyir Terası’nı eleştirdi. Atakum İlçe halkının belediyenin çalışmalarını başarılı bulmadığını öne süren Cemil Deveci, “Belediyecilik anlamında kent yaşamını rahatlatacak bir tane proje hayata geçirilemedi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın övgüyle anlattığı iki proje var. Bir tanesi seyir terası ve diğeri hamam projesidir. Seyir Terası projesine ne kadar para harcandığının hesabı verilememekte. Heyelan bölgesinin üzerine kurulan bir projeden bahsediyoruz. En ufak heyelanda o binanın akıbetini kimse garanti edemiyor. Defalarca fore kazık çakıldı, oradaki toprağı tutmak için kamyonlarla taş taşındı. Belediye Başkanı hesapta mimar. ‘Ben yaptım sonradan eksik varmış’ dersen senin mimarlığından şüphe ederim. Mimar dediğin, planlamasını önceden yapar. Sonradan yapıya fore kazık desteği, taş desteği eklemez” dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!