Sandal Ağacı Yağı Faydaları, Fiyatı

Sandal Ağacı yağının faydaları saymakla bitmiyor. Sandal Ağacı yağı nelere fayda eder, Sandal Ağacı kokusu, Sandal Ağacı yağının fiyatı nedir?

Sandal Ağacı Yağı Faydaları, Fiyatı
Sandal Ağacı Yağı Faydaları, Fiyatı Gerçek Taraf

Sandal ağacı yağı, ekstraksiyon yöntemiyle ağacın köklerinden ve gövdesinden elde edilir. Sandal ağacı hoş kokulu tropik bir ağaçtır. 100 yıl yaşayabilen ağaç, 3 yıl içinde meyve vermeye başlar.  Sağlam ve kaliteli yapısından dolayı ticari amaçla kullanılan sandal ağacının yağı da  tıbbi alanlarda kullanılır. Kozmetik alanda parfümlerde, sabunlarda, cilt maskelerinde kullanılır.

 

Sandal ağacı yağının faydaları:

Sandal yağı  çok etkili bir nemlendirici olduğu için kuru ciltler için  ideal bir kremdir. Ciltteki yıpranmayı ve   çatlakları onarır. Ayak topuklarındaki çatlaklar için birebir çözümdür. Mikrop kırıcı özelliğinden dolayı , enfeksiyon durumlarında tedavi olarak kullanılır. Dahili kullanımı da mümkün olan yağ,  mideye iyi gelir. İshal, reflü gibi rahatsızlıklarda seyreltilerek tüketildiğinde şifa olur. Akciğerler için faydalıdır. Balgam söktürücü özelliği vardır. Sandal ağacından yapılan tütsülerin de yağının da sakinleştirici özelliği vardır. Uykusuzluğa, strese iyi gelir. Aroma terapide tütsüsü ve yağı özellikle   depresyonu ve gerginliği gidermek için kullanılır. Zira  sandal ağacı yağı doğal bir antideprasandır. Cinselliği tetikleyen afrodizyak özelliği vardır.  Bel soğukluğu şikayeti olanlar,  sandal yağıyla  bu rahatsızlıklarından kurtulabilirler. Kasları gevşettiğinden kas kramplarına iyi gelir. Ateş düşürücüdür.

 

 

 

Sandal ağacı yağın fiyatı:

Haricen cilde masaj ile uygulanan, dahilen bir fincan suya bir damla damlatılarak tüketilen yağı marketlerde, aktarlarda, bitkisel ürün satan mekan ve sitelerde bulmanız mümkün.  Markalara göre fiyatta farklılık gösterse de ortalama fiyatı 20 ml. sandal yağı 10 TL.  Tüm vücuda  masaj için kullanabileceğiniz 220 gr sandal ağacı yağı losyonun  fiyatı ise  32 TL'dir.

 

sandal ağacı fiyatı özellikleri ne işe yarar
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin