Advert

İYİ Partililer MHP’ye Geri Dönüyor

MHP’den ayrılıp İYİ Parti’ye dönüş yapan partililer, tekrar MHP kanadına geri dönüyor.

İYİ Partililer MHP’ye Geri Dönüyor
İYİ Partililer MHP’ye Geri Dönüyor Gerçek Taraf

 

İYİ Parti'de çözülme sürüyor. Kocaeli İl Başkanı olarak atanan Haluk Ulusoy'un ardından partinin kurucuları arasında yer alan eski milletvekili Cevher Cevheri istifa etmişti. Parti tüzüğünü ve kurucular kurulunu bir türlü kabullenemeyen partililer, MHP saflarına geri dönmeye başladı.

 

İSTİFALAR VE KÜSKÜNLER

Önce, partinin Kocaeli İl Başkanı olarak atanan Haluk Ulusoy istifa etti. Haluk Ulusoy istifa nedenini sağlığının izin vermemesi olarak duyurdu. Diğer istifa ise partinin Kurucular Kurulu'nda yer alan eski milletvekili Cevher Cevheri'den geldi. Alınan bilgiye göre, Cevheri'nin istifasını Genel Merkez'e ilettiği belirtilirken, kulislerde Başkanlık Divanı'nda yer almaması üzerine kırgınlık yaşadığı ifade ediliyor.

 

MERKEZ PARTİ HEDEFİ ÇÖKÜYOR

Kendini merkez parti olarak adlandıran ardından çıkan her krizin ardından bu iddiası çöken İYİ Parti'nin daha ortada seçim çalışması bile yokken yaşanan bu olaylar partinin kısa sürede dağılacağı yorumunu getirdi.

 

RAHATSIZLIKLAR BAŞLADI

Genel Başkan Meral Akşener ile troykanın önemli isimlerinden Ümit Özdağ arasındaki ilk kırgınlık Koray Aydın’ın partiye katılması sırasında yaşandı.

Uzun süre İYİ Parti oluşumuna uzak duran Aydın, Özdağ’ın İngiltere’de bulunduğu sırada ekibe katılması  ve teşkilatlanmasından sorumlu tek kişinin kendisinin olduğunu ifade etmesi  hem Özdağ, hem de Akşener’in sağ kolu Musavvat Dervişoğlu’nu rahatsız etti. Partinin kurucular kurulu üyelerinin belirlenmesi sırasında ise Akşener ile Özdağ cephesi arasında yaşanan gerilim zirve yaptı.

Özdağ’ın kontenjanından sadece 5 kişi kurucular kurulunda yer alabildi. “Türkiyem Partisi” olarak yola çıkılan oluşuma kimseye haber vermeden isim ve logosunun Akşener tarafından verilmesi Özdağ ve ekibine tam bir şok yaşattı.

Genel sektererlik koltuğunun CHP’den istifa eden İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ verilmesi ise Akşener ile Özdağ ile ipleri kopma noktasına getirdi.

Özdağ, Akşener’e kırgın ve küskünlüğünü açıktan dile getirirken, kırgın olan isimlerden biri de Özcan Yeniçeri. Oluşumun başından beri yer almasına rağmen Yeniçeri’nin yönetimde yer alamaması bir başka küskün daha çıkmasını sağladı. 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!