SAMULAŞ Vezirköprüde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, 24 Kasım 2017 Cuma günü Vezirköprü’de ulaşım aktörleri ile bir araya geldi.

SAMULAŞ Vezirköprüde
SAMULAŞ Vezirköprüde Editör

 

bir yıl içerisinde Vezirköprü’ de 4 kez düzenlenen toplantı Vezirköprü Kültür Merkezinde gerçekleşti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda Vezirköprü Belediyesi, Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü, Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı, Kooperatifler, Derneklerin Başkan ve Üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişi katıldı.

 

Hafta içerisinde Termede düzenlenen ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Samsun Ulaşım Ana Planı çalışmaları doğrultusunda Terme Belediyesi’nde yapılan toplantının hemen ardından Vezirköprü’ de yapılan toplantının konusu ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Kasım ayı toplantısında kabul edilerek yürürlüğe giren yönetmelikler ve Vezirköprü’ de İç Sularda Çalışan Ulaşım araçları oldu.

 

GÜRKAN, BİR YOL ÖNCE UZUN VADEDE KALICI ÇÖZÜMLER İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIK

Toplantı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan’ın sunumu ile başlarken Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Kasım ayında kabul edilen ve yürürlüğe giren Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yönetmeliklerini kapsadı.

Konu ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan; “Hafta başında Terme’ de ulaşım sorunları ve bunların uzun vadeli kalıcı çözümüne ilişkin toplantı gerçekleştirmiştik. Son bir yıldır özellikle tüm Samsun’ da bütün ilçelerimizi gezdik ve yerinde toplantılar yaparak ulaşım hizmetini veren aktörler ve bu hizmeti alan kullanıcıların sorun ve önerilerini dinledik. Şimdide bunların çözüm yollarını uygulamaya başlayacağız. Öncelikli olarak uygulamada bulunan yönetmelikleri değiştirerek, yine tüm temsilcilerle yapılan istişarelerin ardından 8 yeni yönetmelik yayınladık. Yönetmeliklerimizi Ulusal mevzuata uygun şekilde hazırlayarak uygulamaya alınmasını sağladık. Bugünde Vezirköprü ilçemizde yeni yürürlüğe giren Deniz ve İç Sularda Çalışacak Ulaşım Araçları Yönetmeliği hakkında istişare ve bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdik.” dedi.

 

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan; “Yönetmelikte de yer alan Ulusal Mevzuat gereğince Vezirköprü’ de hizmet veren araçlara ilişkin yapılan düzenleme usul ve esasları ile bu yönetmeliğin uygulamaya geçiş aşamalarını ulaşım hizmetinin halka en güvenli ve düzenli şekilde aktarılmasını sağlayan ulaşım aktörlerine anlatarak bu konuda daha detaylı şekilde bilgilenmelerini de sağladık. Son bir yıldır tüm ilçelerde yaptığımız çalışmalarımız aralıksız olarak yine devam edecektir. Amacımız geçici çözümler yerine uzun soluklu bir ulaşım yapılanması oluşturmak ve halkımızında bundan en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak” dedi.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!