Süleyman Demirel'in Baş Aşçılığından Usluoğlu A.Ş'ye

Samsun Usluoğlu A.Ş Kurucu ve Onursal Başkanı Esrafil Usluoğlu;'Çocuklarıma hep şunu söyledim. Kaliteden ödün vermeyin. Ticaretinizi düzgün yapın. İşiniz de ciddi olun.' dedi.

Süleyman Demirel'in Baş Aşçılığından Usluoğlu A.Ş'ye
Süleyman Demirel'in Baş Aşçılığından Usluoğlu A.Ş'ye Gerçek Taraf

 

1953 yılında İstanbul Karaköy'de Güllüoğlu Baklavacısı'nda tatlıcılığa başlayan Usluoğlu Onursal Başkanı Esrafil Usluoğlu, askerlik döneminde Yeşilköy Havaalanı'nda dönemin Başbakanı rahmetli Süleyman Demirel'in baş aşçılığını yaptığını, 1983 yılında ise kurduğu Usluoğlu Baklavaları'nın şimdi ki yönetimini 2. ve 3. kuşak evlatlarına ve torunlarına devrettiğini söyledi. 
 
TİCARETTE NAMUSLU OLUN
Atakum, Canik ve İlkadım'da cafe ve restaurant zincirlerinde 200 kişi çalıştıran, toplam da 800 kişilik Atakum ve Canik salonlarında Samsunlulara restaurant ve cafe hizmet veren Esrafil Usluoğlu, çocuklarına ticarette nasıl olması gerektiğini onlara çocuk yaşlarında aşıladığını söyledi. Bugün 74 yaşında olan Usluoğlu çocuklarına ilk olarak 'ticarette namuslu olun. İşinizi ciddi yapın. Kaliteden ödün vermeyin.' diyerek 3 unsuru beyinlerine kazıdığını belirtti.
 
 
 
'BİZ HEP KEYİF ALDIK'
Canik ve Atakum'da bulunan 400 kişilik her iki ayrı salon da 50 çeşit tatlı, unlu mamüller, sabah kahvaltısı, tava yemekleri, pide, lahmacun, antep kebapları, dünya klasikleri ve stek et şeklinde bir çok ürünü Samsunluların damak zevkine sunduklarını belirten Usluoğlu;'Dünyanın en zor işi hizmet sektörüdür. Müşteri memnuniyeti hizmet sektörünün birinci maddesidir. Bizler yıllarca bu düstura çok dikkat ederek bugünlere geldik. Samsun'a ve Samsunlulara hizmet etmekten hep keyif aldık' dedi.
 
 
SAMSUN MARKASINA SAHİP ÇIKTI
Usluoğlu A.Ş'nin 2. kuşak temsilcilerinden Genel Koordinatör Engin Uslu ise, Usluoğlu markasını Samsun'un en önemli yerel markalarından biri haline getirdiklerini Samsun'un hem doğusunda hem de batısında açtıkları restaurant hizmetleriyle Samsunluların damak tadına hitap ettiklerini söyledi. Samsunluların kendi öz markalarına sahip çıkmalarından büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Engin Uslu; 'Bu bizim çalışma azmimizi daha da tetikliyor.' diye konuştu.
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek