Kavak'ta Bir İlk, Hibe İle Kredi Alarak Kendi İşini Açtı

Samsun'un Kavak ilçesinde 32 yaşındaki 2 çocuk annesi Esra Cüre, KOSGEB Girişimcilik sınavına katılarak önce belgesini aldı sonra iş yerini açtı. Cüre;'Kavak'ta ilk kez bu belgeyi ben aldım ve kendi işimi kurdum. Hem KOSGEB'e hem de beni destekleyen eşime minnettarım.' dedi.

Kavak'ta Bir İlk, Hibe İle Kredi Alarak Kendi İşini Açtı
Kavak'ta Bir İlk, Hibe İle Kredi Alarak Kendi İşini Açtı Editör

 

 

Kavak'ta ev hanımı olarak hayatını devam ettirirken, eşinin de desteğiyle KOSGEB'in girişimcilik sınavlarına müracaat eden ve girişimci belgesini alan Esra Cüre şimdi yeni kurduğu iş yerinin salı günü açılışını yapmaya hazırlanıyor. Akkaya Yufkacılık ve Unlu Mamülleri ismi altında Yaş yufka, kuru yufka, tiritlik yufka, su böreği, baklava, mantı, siron, erişte, kesme makarna, pıtıl, mısır ekmeği üretim ve satışını yapacak olan Cüre;'Kavak'ta ilk kez bir bayan girişimci olarak KOSGEB hibe desteği ile iş yerimi açacağım. Çok mutluyum.' dedi.

 

AİLE BÜTÇESİNE KATKI
Şu ana kadar iş yerine 50 bin TL'lik bir harcama yaptığını ve bunu KOSGEB'den hibe kredisi olarak geri alacağını belirten Cüre;'Kavak insanı çalışmayı sever. Eşim belediye de çalışıyor ve 2 çocuğumuz var. Ben de aile bütçemize katkı da bulunmak için kendisine böyle bir iş yeri açmak istediğimi söyledim. O da beni KOSGEB'in kurslarına gördererek girişimcilik belgesi almamı sağladı. İşyerimizi kurduk ve 7 kasım 2017 tarihinde inşallah açılışını yapacağız. Bütün bayanlarımızı devletin bu tür bayan girişimcilere verdiği desteklerden faydalanmaya ve kendi işlerini kurmaya davet ediyorum.' diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi