Advert

Yerli Otomobilde Araç Modelleri Belli Oldu

Yerli otomobillerin ilk prototipi 2019'da tamamlanacak, 2021'de ise ticari satışına başlanacak. İlk yerli otomobili ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan alacak.

Yerli Otomobilde Araç Modelleri Belli Oldu
Yerli Otomobilde Araç Modelleri Belli Oldu Gerçek Taraf

 

Yerli otomobillerin, hem Türkiye piyasası hem de uluslararası piyasaya hızlı girmesi için birkaç modelde üretim yapılması planlanıyor. Aileler için SUV model, gençler için spor modeller üretilecek. 

Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding'den oluşan babayiğitler önceki gün Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde düzenlenen törenle imzaları attı. 

 

 

SUV, SPOR VE MAKAM ARACI MODELLERİ
Yerli otomobillerin ilk prototipi 2019'da tamamlanacak, 2021'de ise ticari satışına başlanacak.
İlk yerli otomobili ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan alacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre yerli otomobiller için önce dizayn çalışması yapılacak. Otomobiller, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda ilgiyi daha çok çekebilmek için değişik modellerde üretilecek. Bunun için ailelere göre bagajı büyük SUV modeller, gençlere yönelik spor modeller, ayrıca kamuda makam aracı olarak kullanılacak modeller üretilecek. Yerli otomobilde Türkiye'nin hedefi ise Almanya, Kore, Japonya, Fransız otomobillerinde olduğu gibi dünya çapında bir marka yaratma olacak.

 

KİM HANGİ GÖREVİ ÜSTLENECEK
Öte yandan Hürriyet gazetesinde yer alan haberde yerli otomobile görev dağılımının belli olduğu belirtildi. Karsan, '
tasarım ve üst yapı', Vestel 'elektronik aksam ve pil teknolojisi', Turkcell 'elektronik beyin üniteleri ve yazılım' Anadolu Grubu 'pazarlama-satış', BMC ise 'otomobilin üretimi' konularında görev üstlenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi