Advert

Şenol Kul: Hayallerim Gerçek Oluyor

Samsun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçeyi şantiye haline getirdiklerini, projelerin bitirilmesi halinde ilçenin her alanda güzelliklerinin ortaya çıkacağını söyledi.

Şenol Kul: Hayallerim Gerçek Oluyor
Şenol Kul: Hayallerim Gerçek Oluyor Gerçek Taraf

 

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul İnternet Medya Grubunu (İMG) kahvaltı da ağırladı. İlçenin her yerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve kentin şantiye haline geldiğini belirten Kul;' Vatandaşlarımız çalşmalarımızdan memnun olduğu kadar zaman zaman şantiyeye dönen ilçemizde bazı kesimlerin ister istemez rahatsız olduklarını görebiliyoruz. Biraz sabırlı olmalarını ve projelerin kısa zamanda bitirilmesi halinde Terme'nin tüm güzelliklerinin ortaya çıkacağını söyledi.

 

HAYALLERİM GERÇEK OLUYOR

 Kentin yeni bir ivme kazandığını ve yıllardır yapılmayan işlerin kısa zamanda vatandaşa hizmet odaklı olarak geri döneceğini belirten Kul;'Şükürler olsun ki Terme için hayal ettiğim tüm projeler tek tek haya geçiyor. Muhteşem bir Miliç sahilimiz oldu. Burası başlı başına bir baş yapıt. Büyükşehir Belediye ile ortak olarak yaptığımız bu çalışmayla iddia ediyorum önümüzdeki yıllarda büyük bir turizm patlaması yaşayacağız. Terme bizim dönemimizde altın çağını yaşayacak.' diye konuştu.

 

TARIM-TURİZM-TİCARET

Laf değil, iş ürettiklerini elde ki imkanlarla Terme'ye en iyi yatırımları kazandırdıklarını belirten Kul;'Girişimlerimiz ile ilçenin Gölyazı Gölardı bölgesi 'Amazon Tabiat Parkı' ilan edildi. Terme'nin Amazon geçmişi, 243 çeşit kuş türü, endemik bitkileri, su basar ormanları ve eşsiz bir güzellikte kumsalları ile dünya markası olacağız. İlçenin geleceğini '3T' olarak nitelendirdik. Tarım, Turizm ve Ticaret. Bu 3 ana konu bizim önceliğimizdir.' şeklinde konuştu.

 

 

ALLAH'IN BİZE LÜTFUDUR

Kul sözlerine şöyle devam etti;'Gölyazı Gölardı bölgesinde 563 hektarlık alanın tabiat parkı ilan edilmesini sağladık. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da yakından ilgilenerek destek verdiği alan 'Amazon Tabiat Parkı' olarak ilan edildi. Burasının büyük bir potansiyeli var. Ortaya çıkarılmamış değer ve güzellikleri var. Bu güzellik bizden kaynaklanan bir durum değil. Allah'ın Terme'ye hediye ettiği bir güzellik. Biz de bu güzellik tanınsın, ortaya çıksın. Bölgemizde doğa turizminin gelişmesine katkı sağlayacak. Arzu ediyoruz ki, Terme'de yeni başlayan turizm faaliyetleri bir görüp bir çay içip gidilecek şekilde olmasın. Bu tür sosyal tesislerle ekonomik değeri olan yerlerle ilçemize yerli yabancı turist gelsin. Hem kendi dinlensin, hem de daha çok ekonomik canlılık oluştursun.'

 

 ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

 Kul sözlerini şöyle tamamladı:'Bu projemiz Terme İlçesi'nin ekonomi ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir proje olacak. Burada 37 hektarlık alanda sülün doğal ortamında yetişiyor. Ayrıca belediye kuş gözlem evi ve yol yapım çalışmalarına da başladı. Biz de Terme Belediyesi olarak sosyal tesis, plaj ve kumsalını yapıyoruz. Ayrıca bu bölgeye 40 hektarlık alan içerisine de yılkı atlarını toplayıp onları koruma altına alacağız"

samsun terme şenol kul okan çakır recep yazgan ünal yavuz img medya gazeteci
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!