Advert

Samsun'un Ulaşım Sorunu Çözülüyor

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan'ı makamında ziyaret etti. Gürkan;'Samsun Ulaşım Ana Planı için saha çalışmalarımız Ocak ayına kadar devam edecek' dedi.

Samsun'un Ulaşım Sorunu Çözülüyor
Samsun'un Ulaşım Sorunu Çözülüyor Gerçek Taraf

 

Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan, Samsun İnternet Medya Grubu'nu makamında ağırladı. Samsun'un ulaşım sorununu çözmekte kararlı olduklarını ve bu konu da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın koordinatörlüğünde önemli projeler geliştirdiklerini belirten Gürkan;'"Kent içi ulaşım da gelecek 15 yılı şekillendirecek "Samsun Ulaşım Ana Planı"nı güncelleme çalışmalarında artık sahadayız.' dedi.
 
OCAK AYINA KADAR DEVAM EDECEK
Gelişen teknoloji ve ihtiyaç duyulan yeni ulaşım modelleri doğrultusunda ulaşım ana planında güncelleme çalışmaları yaptıklarını belirten Gürkan;'2032 yılına kadar olan kent içi ulaşımı şekillendirecek planı oluşturmak için Samsunlularla yüz yüze görüşmelere, cadde, kavşak ve anayollarda trafik sayımlarına başladık. Vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarının belirlenmesi, taleplerin alınması ve yeni ulaşım ana planının bu doğrultuda şekillenmesi amacıyla görevlendirilen uzman ekipler tarafından vatandaşlarımızın konutlarında, öğrenci yurtlarında yüz yüze görüşmeler yapılarak 750 ayrı noktada ise araç sayımı yapıldı.' diye konuştu.
 
AKADEMİK ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Ulaşım ana planı çalışmasının 1 yıl süreceğini sözlerine ekleyen Gürkan,'Ekiplerimiz yaklaşık 1.5 aydır saha da çalışmalarına devam ediyor. Ocak ayının sonuna doğru bu anket çalışmalarımız bitecek. Samsun'un trafik similasyonu yapılacak. Anket çalışmalarından sonra akademik çalışmalara başlayacağız. Toplumun her kesimiyle görüşmeler yapılarak bunlardan edinilen sonuçlar masaya yatırılıp nihai kararlar alınacak. Bu arada 70 adet otobüs ring ve ekspress otobüsü Büyükşehir Belediyesi bünyesine kazandırıldı. Yakın bir tarih te bu araçlarımız hizmete girecek. Tek amacımız halkımızı ulaşım konusunda rahat ettirebilmek.' şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi