Advert

Vezirköprü Kabuğunu Kırdı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında 128 evin restore çalışmalarının bitirildiğini belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis;'Bu projenin aynısı Zile Belediyesi tarafından yapılarak yılın belediyecilik ödülüne layık görüldü' dedi.

Vezirköprü Kabuğunu Kırdı
Vezirköprü Kabuğunu Kırdı Editör

 

Vezirköprü Belediyesi tarafından yürütülen Kalkınma Bakanlığı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) tarafından desteklenen Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 128 tarihi evin restorasyonunun tamamlandığını belirten Vezirkörü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis;'ilçenin tarihi dokusunu korumak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak bu önemli proje kapsamında güzel evlerimizi hem ilçe hem de ülke turizmine kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu projemizin aynısını Tokat'ın Zile Belediyesi uygulayarak geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanımızın da katıldığı program da yılın belediyecilik ödülüne layık görüldü. Bu bizim içinde gurur verici bir olay' dedi.
 
504 KONUTLUK PROJE İHALEYE ÇIKIYOR
Vezirköprü'nün Nalbantlı Mahallesi'nde dev bir projeye daha start verdiklerini sözlerine ekleyen Edis;'İlçemizin Nalbantlı Mahallesi'nde 504 konutluk kentsel dönüşüm projesine başlıyoruz. İhalesi 21 Kasım'da yapılacak. Tam 5 yıl bu projeyi gerçekleştirmek için mücadele ettik. Kentsel dönüşüm kapsamında 504 konut, 16 işyeri, 5 ticaret merkezi, 2 sosyal tesisi içinde olmak kaydıyla adeta dev bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Burada 300 konut yer sahiplerinin diğer 204 konut ise satışa sunulmak kaydıyla alıcılarına teslim edilecek. Vezirköprü artık kabuğunu kırarak yoluna devam ediyor. Bu tarihi ilçemize ne kadar hizmet etsek azdır.' diyerek sözlerini tamamladı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi