Advert

Bu Şehre Verdiğim Emekler Anamın Ak Sütü Gibi Helaldir

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun için 18 yıllık belediye başkanlığı döneminde bir nefer gibi çalıştığını söyledi. Yılmaz;'Bu şehre verdiğim emekler anamın ak sütü gibi helaldir.' dedi.

Bu Şehre Verdiğim Emekler Anamın Ak Sütü Gibi Helaldir
Bu Şehre Verdiğim Emekler Anamın Ak Sütü Gibi Helaldir Editör

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu. 18 yıldır Samsun için dur durak bilmeden bir nefer gibi çalıştıklarını ifade eden Yılmaz;'Samsun benim sevdam olan bir şehir. Aşkla ve şevkle çalıştık ve Samsun'da önemli hizmetleri gerçekleştirdik. Kısır tartışmaların yerine enerjimizi hep şehrimizin menfaatine olan konulara harcadık. Şükürler olsun ki, halkımızın hep teveccühünü kazandık.' dedi.
 
VİZYONER KENT SAMSUN
Samsun'un vizyon şehir olma konusunda sürekli kafa yorduklarını belirten Başkan Yılmaz;'70'li yıllar da Türkiye'nin 7. sırasında olan bir şehir sonraki yıllarda sıralama da gerilere düşmüş. Ben bu şehir de doğdum, bu şehir de büyüdüm, halkım beni belediye başkanlığına layık görüp 'Sen bu şehir için çalış' demiş. Bana düşen görev de Samsun için taşın altına elini koymaktan başka ne olabilirdi ki? Biz de öyle yaptık. Şehrimizi Türkiye'nin vizyoner kentler arasına nasıl sokabiliriz? diye kafa yorduk. Önemli bir mesafe aldığımızı söyleyebilirim. Ancak daha yapacak çok işimiz var.' diye konuştu.
 
AYRIMCILIK YAPMADIK
Samsun'un her ilçesine yatırım götürdüklerini, buna yaparken de hiç bir ayrımcılık yapmadan ilçelerin ihtiyaçlarına göre cevap vermeye çalıştıklarını sözlerine ekleyen Yılmaz;'Salıpazarı'ndan, Ladik'e kadar hangi ilçemizin sorunu varsa önce ilçelerin röntgenlerini çektik. İhtiyaçları belirleyip vakit kaybetmeden icraata geçtik. Devasa yatırımlar yaparak ilçelerimizde ki sorunlara neşter vurduk. Burada yaşayan insanların 'Allah razı olsun başkanım' demesi benim bütün yorgunluğumu her zaman almıştır. Moralimizin bozuk olduğu anlar da bile vatandaşlarımızın size bu sözleri söylemesi biz de yeni heyecanlar yaratmıştır.' şeklinde konuştu.
 
HEYECAN OLMADAN OLMAZ
Bundan sonra da Samsun ve Samsunlu olma heyecanını kaybetmeden ve hız kesmeden Samsun'un özlemlerine, beklentilerine, sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceklerini dile getiren Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı:'Samsun Büyükşehir Belediyesi bu şehrin nerede bir sorunu, problemi varsa her zaman orada olmak zorundadır. Yatırımlar da, spor da, sanatta, toplumsal olaylar da hep önde olmak zorundayız. Samsun, rekabetçi bir şehir olma arzusundan asla vazgeçemez. Dışarıdan ilimize gelen insanların 'Yahu bu şehir ne kadar değişmiş' demesi bizim için çok önemlidir. Bu heyecanı ve dinamizmi kaybetmeden 'durmak yok yola devam' diyeceğiz.  
 
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi